Skol-SM 2021

A 17-20 år

Namn Klubb Rating SP + = - Poäng Kv
1 FM Gustav Törngren Örgryte SK 2197 8 6 2 0 7,0 34,50
2 Love Troberg Eskola Örgryte SK 2026 8 5 3 0 6,5 34,50
3 Warg Skåhlberg Bjerknes-Lima de Faria Uppsala SSS 1826 8 5 1 2 5,5 34,00
4 Victor Muntean SSK Hammarö 1864 8 5 1 2 5,5 33,50
5 Hampus Bensryd Lunds ASK 1995 8 4 2 2 5,0 35,50
6 Oscar Jönsson SK Sandlöparen 1965 8 4 1 3 4,5 35,50
7 Anton Sigurdson Limhamns SK 1391 8 4 1 3 4,5 26,50
8 Haider Al-Sherufi Helsingborgs ASK 1501 8 4 1 3 4,5 23,50
9 Elliot Erhagen Helsingborgs ASK 1459 8 4 1 3 4,5 23,00
10 Issam Kayyali Helsingborgs ASK 1697 8 3 2 3 4,0 31,00
11 Hugo Lindgrén Kålltorps SS 1516 8 4 0 4 4,0 30,00
12 Martin Strömgård Wasa SK 1675 8 3 1 4 3,5 36,50
13 Maxim Kochetkov Limhamns SK 1360 8 3 1 4 3,5 34,50
14 Sigge Johansson En Passant, Svedala 1481 8 3 1 4 3,5 29,00
15 Rasmus Keskitalo Bodens SK 8 3 1 4 3,5 24,50
16 Jón Úlfur Hafthórsson Uppsala SSS 1171 8 3 1 4 3,5 24,50
17 William Tengstrand-Nugent Hässleholms SK 1238 8 3 0 5 3,0 27,50
18 Ludwig Lundell Uppsala SSS 0 8 2 1 5 2,5 25,00
19 Ville Tranälv Örgryte SK 8 1 1 6 1,5 24,00

Ronder | Partier | Medlemssystemet

B 15-16 år

Namn Klubb Rating SP + = - Poäng Kv
1 Joar Östlund Wasa SK 2087 8 7 0 1 7,0 35,00
2 CM Axel Falkevall Trojanska Hästen 2276 8 6 1 1 6,5 40,00
3 Erik Dingertz Kristallens SK 1980 8 5 2 1 6,0 39,00
4 FM William Olsson Örgryte SK 2352 8 6 0 2 6,0 36,50
5 Asker Malmström SK Sandlöparen 1557 8 5 1 2 5,5 35,00
6 Alexander Ström-Engdahl SS Manhem 1989 8 4 3 1 5,5 35,00
7 CM Hugo Wernberg Wasa SK 2268 8 5 1 2 5,5 34,00
8 Gustav Lindholm SS Manhem 2003 8 4 2 2 5,0 39,50
9 Akash Mitra Uppsala SSS 1866 8 5 0 3 5,0 35,50
10 Solomia Truskavetska SS 4 Springare 1412 8 5 0 3 5,0 33,50
11 Fridolf Walter Linköpings ASS 1354 8 4 2 2 5,0 32,50
12 Jacob Harlin SS Luleå 1501 8 4 2 2 5,0 32,00
13 Julia Östensson Uppsala SSS 1687 8 5 0 3 5,0 29,00
14 Ludwig Laukka Uppsala SSS 1307 8 5 0 3 5,0 26,00
15 Matthäus Buchert Uppsala SSS 1408 8 4 1 3 4,5 33,00
16 Julina Savela SS 4 Springare 1256 8 4 1 3 4,5 29,50
17 Felix Muntean SSK Hammarö 1498 8 4 1 3 4,5 28,00
18 Tobias Östlund Wasa SK 1330 8 4 1 3 4,5 27,50
19 Simon Sandberg SK Rockaden, Sthlm 1539 8 4 1 3 4,5 27,50
20 Mauritz Björck Harplinge SS-Halmstad 1450 8 4 0 4 4,0 35,00
21 Oliver Nilsson Trojanska Hästen 1795 8 3 2 3 4,0 35,00
22 Wilmer Eriksson Ronneby SK 8 4 0 4 4,0 33,00
23 Jokubas Sauklys Helsingborgs ASK 1524 8 4 0 4 4,0 32,00
24 Ludwig Rosenius Uddevalla SS 1339 8 4 0 4 4,0 31,00
25 David Petersson Lunds ASK 1638 8 4 0 4 4,0 30,50
26 Faris Cibo Harplinge SS-Halmstad 0 8 4 0 4 4,0 28,50
27 Gabriel Oronez Wasa SK 1240 8 4 0 4 4,0 28,50
28 Elias Bäcklund SK Rockaden, Sthlm 1544 8 4 0 4 4,0 25,50
29 Anton Frank Uppsala SSS 1525 8 3 1 4 3,5 34,50
30 Eszter Enyedi Helsingborgs ASK 8 3 1 4 3,5 23,50
31 Alvin Ljung Kristianstad Schacksällskap 8 3 0 5 3,0 27,00
32 William Steffert Hässleholms SK 1243 8 3 0 5 3,0 27,00
33 Brasse Malmberg Wasa SK 8 3 0 5 3,0 26,50
34 Gustav Dingertz Kristallens SK 8 3 0 5 3,0 25,50
35 Sebastian Olsson Eslövs SK 0 8 3 0 5 3,0 24,50
36 Youssef Sawah Uppsala SSS 1487 8 2 2 4 3,0 21,00
37 Adam Westerling Eslövs SK 8 2 1 5 2,5 24,00
38 Madelene Törngren Örgryte SK 1162 7 2 1 4 2,5 21,00
39 Peteris Riskis SA Mark 8 2 1 5 2,5 19,00
40 Samuel Larsson Helsingborgs ASK 0 8 2 0 6 2,0 28,50
41 Elis Adlerborn Karlstad AS 8 1 2 5 2,0 23,50
42 Daileas Shore Uppsala SSS 8 1 1 6 1,5 25,00
43 Gabriella Antonic Svensson Uppsala SSS 8 1 1 6 1,5 23,00

Ronder | Partier | Medlemssystemet

C 14 år

Namn Klubb Rating SP + = - Poäng Kv
1 CM Edvin Trost SK Rockaden, Sthlm 2297 8 8 0 0 8,0 37,00
2 Douglas Kärde SK Rockaden, Sthlm 1353 8 5 1 2 5,5 35,00
3 Arvid Fridman Wasa SK 1813 8 5 1 2 5,5 34,50
4 Sebastian Persson Varbergs SK 1101 8 4 3 1 5,5 33,00
5 Alvin Lind Bertéusen Wasa SK 1449 8 5 0 3 5,0 35,00
6 Ludvig Morell Lunds ASK 1827 8 5 0 3 5,0 31,00
7 Marius Schriever-Abeln Harplinge SS-Halmstad 1420 8 4 1 3 4,5 37,00
8 Johannes Martin Växjö SK 1469 8 3 3 2 4,5 32,50
9 Ale Malmström SK Sandlöparen 8 4 1 3 4,5 27,50
10 Ange Zeidlitz Västerås SK 1318 8 4 0 4 4,0 33,50
11 Marcus Lindholm SS Manhem 1497 8 3 2 3 4,0 32,00
12 Saleef Bin Islam Örebro SS 8 4 0 4 4,0 28,50
13 Vinston Åsén SA Mark 8 4 0 4 4,0 27,50
14 Simon Persson Holm Wasa SK 1312 8 3 2 3 4,0 25,50
15 Sarah Collett Wasa SK 8 4 0 4 4,0 25,00
16 Otto Andersson Kålltorps SS 8 3 1 4 3,5 28,50
17 Tore Fernow Uppsala SSS 0 8 3 1 4 3,5 28,00
18 Maximus Hillerdahl Kålltorps SS 1166 8 2 2 4 3,0 25,00
19 Eric Johansson Uddevalla SS 8 3 0 5 3,0 24,50
20 Debora Nordin Visby SK 8 2 0 6 2,0 26,50
21 Walter Wingh Uppsala SSS 0 8 1 0 7 1,0 23,50

Ronder | Partier | Medlemssystemet

D 13 år

Namn Klubb Rating SP + = - Poäng Kv
1 Marek Religa SS 4 Springare 1626 8 8 0 0 8,0 36,50
2 Ludvig Skogh Wasa SK 1247 8 6 0 2 6,0 38,00
3 Vide Löfgren Schack 08, Norrköping 1410 8 5 1 2 5,5 38,50
4 Julian Zachiu Uppsala SSS 1237 8 5 1 2 5,5 37,50
5 Dawen Wang Lunds ASK 1340 8 5 1 2 5,5 36,00
6 James Stasik Wasa SK 1324 8 5 0 3 5,0 36,00
7 Sebastian Gerdes Trojanska Hästen 1672 8 5 0 3 5,0 35,50
8 Ranny Al Saab Kålltorps SS 8 5 0 3 5,0 35,00
9 Alice Xiong Västerås SK 1255 8 5 0 3 5,0 30,00
10 Kämpe Sand SA Mark 8 5 0 3 5,0 30,00
11 Edward Harlin SS Luleå 0 8 4 1 3 4,5 30,50
12 August Ahnfeldt Engdahl Limhamns SK 0 8 4 1 3 4,5 28,50
13 Einar Bonnevier SK Rockaden, Sthlm 8 4 1 3 4,5 26,50
14 Hanna Jägare Lunds ASK 1240 8 4 1 3 4,5 26,50
15 Maksim Poley SS 4 Springare 1331 8 3 2 3 4,0 35,50
16 Emma Larsson Linköpings ASS 1279 8 3 2 3 4,0 33,00
17 Elsa Andersson Eslövs SK 1116 8 3 2 3 4,0 30,50
18 Markus Malmström Falkenbergs SK 8 4 0 4 4,0 23,50
19 Vladislav Mashkov Tyresö SK 8 3 1 4 3,5 30,50
20 Hjalmar Holm Wasa SK 1292 8 3 1 4 3,5 26,50
21 Felix Rothman Helsingborgs ASK 8 3 1 4 3,5 22,00
22 Jesper Jonsson Uppsala SSS 1128 8 2 2 4 3,0 31,50
23 Gustav Arvidsson En Passant, Svedala 1173 8 2 2 4 3,0 28,50
24 Elsa Turries Varbergs SK 8 2 2 4 3,0 28,00
25 Jacob Jörgren Helsingborgs ASK 8 2 2 4 3,0 25,50
26 Arzen Gursoy Kristianstad Schacksällskap 8 2 2 4 3,0 25,50
27 Folke Sterner Örgryte SK 8 3 0 5 3,0 25,00
28 Tor Järborg Visby SK 8 2 2 4 3,0 20,50
29 Viktor Ring Uppsala SSS 0 8 2 1 5 2,5 25,00
30 Nova Kunckel Varbergs SK 8 2 1 5 2,5 22,00
31 Rasmus Johansson Falkenbergs SK 8 2 0 6 2,0 22,00
1000 null -1 0 0 0 0 0,0 0,00

Ronder | Partier | Medlemssystemet

E 12 år

Namn Klubb Rating SP + = - Poäng Kv
1 Matija Sakic SK Rockaden, Sthlm 1663 8 6 2 0 7,0 36,00
2 Lavinia Valcu Solna SS 1342 8 6 1 1 6,5 36,00
3 Luke Lyngsjö En Passant, Svedala 1324 8 5 1 2 5,5 35,00
4 Mate Nagy Linköpings ASS 1321 8 4 3 1 5,5 35,00
5 Theodor Stedman Lunds ASK 1299 8 5 0 3 5,0 35,00
6 Gregory Lazovskiy SS 4 Springare 1024 8 4 2 2 5,0 33,00
7 Filip Dingertz Kristallens SK 1232 8 4 2 2 5,0 32,00
8 Bayarjavkhlan Tsogt-Erdene SK Rockaden, Sthlm 8 4 2 2 5,0 31,00
9 My Hedman Ljungqvist Kristallens SK 0 8 5 0 3 5,0 30,00
10 Oscar (xuanming) Hu Trojanska Hästen 8 3 3 2 4,5 34,50
11 Lo Ljungros Kristallens SK 0 8 4 1 3 4,5 33,50
12 Olof Åkerström Stenungsunds SK 8 4 1 3 4,5 31,50
13 Edwin Olofsson Trojanska Hästen 8 4 1 3 4,5 30,00
14 Axel Grettve Odenfors Kristallens SK 1166 8 4 0 4 4,0 38,00
15 Vidar Zeidlitz Västerås SK 1212 8 4 0 4 4,0 27,50
16 Lukas Westerlund Uppsala SSS 8 4 0 4 4,0 26,00
17 Hampus Hugemark Wasa SK 8 4 0 4 4,0 25,00
18 David Belov Helsingborgs SS 8 3 1 4 3,5 31,00
19 Mille Montelin Helsingborgs ASK 8 3 1 4 3,5 30,50
20 Magnus Sejersböl Limhamns SK 8 3 1 4 3,5 29,00
21 Debasman Koley Helsingborgs ASK 8 3 0 5 3,0 30,50
22 Nora Duse Schack Matt, Högbyskolan Hemse 8 3 0 5 3,0 29,00
23 Love Löfgren Schack 08, Norrköping 1197 8 1 4 3 3,0 28,50
24 Viktor Lundgren SS Manhem 8 3 0 5 3,0 24,50
25 Elena Dalström Schack Matt, Högbyskolan Hemse 8 2 1 5 2,5 23,50
26 Irma Sinnemark Schack Matt, Högbyskolan Hemse 8 1 1 6 1,5 23,50
27 Hugo Andersson Eslövs SK 8 1 0 7 1,0 22,00
28 Benjamin Österlund Schack Matt, Högbyskolan Hemse 8 1 0 7 1,0 20,50

Ronder | Partier | Medlemssystemet

F 11 år

Namn Klubb Rating SP + = - Poäng Kv
1 Oscar Morell Lunds ASK 1541 11 11 0 0 33,0 246,00
2 Noah Törnqvist Uppsala SSS 1017 11 7 2 2 27,0 251,00
3 Edwin Chen Trojanska Hästen 1190 11 8 0 3 27,0 251,00
4 Garry Sai Rahul Konduru Örgryte SK 11 8 0 3 27,0 249,00
5 Zi Qian Xu SK Sandlöparen 11 7 2 2 27,0 248,00
6 Ece Gültekin Essingeskolans SK 11 6 1 4 24,0 243,00
7 Kasper Andersson Wasa SK 1002 11 6 1 4 24,0 243,00
8 Desmond Ekman Matamoros SK Rockaden, Sthlm 11 6 0 5 23,0 252,00
9 Jakob Prochéus SK Sandlöparen 11 6 0 5 23,0 246,00
10 Pratyush Tripathi SS 4 Springare 11 6 0 5 23,0 236,00
11 Lucas Ek Harplinge SS-Halmstad 11 6 0 5 23,0 232,00
12 Frank Bertze Karlstad AS 11 5 1 5 22,0 232,00
13 Alfons Bjersvall Olsson Varbergs SK 11 5 1 5 22,0 225,00
14 Jingwen Wei Wasa SK 11 5 1 5 22,0 196,00
15 Carl Bergstedt SK Sandlöparen 11 4 2 5 21,0 229,00
16 Hossam Veliz SK Rockaden, Sthlm 11 5 0 6 21,0 228,00
17 Ville Zhang Wasa SK 11 5 0 6 21,0 220,00
18 Rasmus Hoyer Weyns SK Sandlöparen 11 4 2 5 21,0 220,00
19 Hebbe Ask En Passant, Svedala 11 5 0 6 21,0 216,00
20 Maggie Nauckhoff Wasa SK 11 4 2 5 21,0 216,00
21 Oskar André Ragnarsson Limhamns SK 11 5 0 6 21,0 214,00
22 Kevin Johansson Falkenbergs SK 11 5 0 6 21,0 210,00
23 Fredrik Meirose Willquist Lunds ASK 11 5 0 6 21,0 195,00
24 Simon Elväng Wasa SK 11 4 0 7 19,0 211,00
25 Julia De Toro Wasa SK 11 4 0 7 19,0 203,00
26 Freja Manhammar En Passant, Svedala 11 3 0 8 17,0 201,00
27 Lukas Lilja Limhamns SK 11 1 0 10 13,0 209,00
28 Alva Mörtberg Bergström Wasa SK 11 0 1 10 11,0 200,00
1000 Lukas Henriksson Uddevalla SS 0 0 0 0 0,0 0,00

Ronder | Medlemssystemet

G 10 år

Namn Klubb Rating SP + = - Poäng Kv
1 Sol Andersson Örgryte SK 1203 11 9 2 0 31,0 240,00
2 Cristina Ostafiev Trojanska Hästen 11 8 2 1 29,0 243,00
3 Guanbo Cong SK Sandlöparen 1575 11 8 2 1 29,0 239,00
4 Melvin Ral Lustig Kristallens SK 1408 11 8 1 2 28,0 241,00
5 Jakub Religa SS 4 Springare 11 6 1 4 24,0 238,00
6 Elin Larsson Linköpings ASS 11 5 2 4 23,0 229,00
7 Alex Henriksen Helsingborgs ASK 11 6 0 5 23,0 223,00
8 Alexander Brocke Wasa SK 11 5 1 5 22,0 223,00
9 Albin Andersson Linköpings ASS 11 5 0 6 21,0 246,00
10 Sofia Lazovskaya SS 4 Springare 11 5 0 6 21,0 233,00
11 Lily Popovics SS 4 Springare 11 5 0 6 21,0 226,00
12 Isak Frånlund Örgryte SK 11 5 0 6 21,0 225,00
13 Amelie Valcu Solna SS 11 4 2 5 21,0 217,00
14 Victor Kämpe Wasa SK 11 4 1 6 20,0 246,00
15 Eskil Palomäki Limhamns SK 11 4 0 7 19,0 205,00
16 Otto Hedman Ljungqvist Kristallens SK 11 3 0 8 17,0 215,00
17 Alfons Guldstrand Andersson En Passant, Svedala 11 2 0 9 15,0 219,00
18 Benjamin Ragnarsson En Passant, Svedala 11 0 0 11 11,0 208,00

Ronder | Medlemssystemet

H 9 år

Namn Klubb Rating SP + = - Poäng Kv
1 Victor Lilliehöök Wasa SK 1639 11 11 0 0 33,0 243,00
2 Hugo Hardwick Tyresö SK 11 9 1 1 30,0 245,00
3 Edvard Andrén Lidköpings SS 11 9 1 1 30,0 242,00
4 Alvin Granberg Örgryte SK 11 6 1 4 24,0 252,00
5 Sayak Raj Bardhan Limhamns SK 11 6 0 5 23,0 251,00
6 Karl Ludvig Hu Trojanska Hästen 11 6 0 5 23,0 248,00
7 Axel Krut SA Mark 11 5 2 4 23,0 248,00
8 Paulina Efimova Örgryte SK 11 6 0 5 23,0 240,00
9 Joel Sjögren SS Manhem 11 6 0 5 23,0 232,00
10 Adrian Åkesson Öhr SK Rockaden, Sthlm 11 6 0 5 23,0 206,00
11 Kevin Chen SK Rockaden, Sthlm 11 5 1 5 22,0 232,00
12 Emmett Larsson Levy Wasa SK 11 5 1 5 22,0 228,00
13 Julius Brogie SK Rockaden, Sthlm 11 5 1 5 22,0 219,00
14 Jan Bartosz Chobot Wasa SK 11 5 1 5 22,0 209,00
15 Sabah Bint Islam Örebro SS 11 5 0 6 21,0 238,00
16 Vihaan Angara Helsingborgs ASK 11 5 0 6 21,0 217,00
17 Erik Popovics SS 4 Springare 11 5 0 6 21,0 215,00
18 Hjalmar Sjöberg Wåhlin SK Rockaden, Sthlm 11 5 0 6 21,0 208,00
19 Ida Renström SK Rockaden, Sthlm 11 2 1 8 16,0 206,00
20 Henrik Meirose Willquist Lunds ASK 11 2 0 9 15,0 214,00
21 Nomi Löfgren Schack 08, Norrköping 11 2 0 9 15,0 204,00
22 Elizaveta Burtseva Helsingborgs ASK 10 0 0 10 10,0 199,00

Ronder | Medlemssystemet

I 5-8

Namn Klubb Rating SP + = - Poäng Kv
1 Qianru Zhong Lunds ASK 11 10 0 1 31,0 243,00
2 Leo Andreasson Uddevalla SS 11 9 1 1 30,0 243,00
3 Emil Dahlin Örgryte SK 11 9 0 2 29,0 245,00
4 Lucas Torres Kålltorps SS 11 8 0 3 27,0 248,00
5 Leonard Hammar Trojanska Hästen 11 6 2 3 25,0 253,00
6 Yaashvan Madevan Vaishnavi SS Manhem 11 4 4 3 23,0 249,00
7 Saga Andersson Örgryte SK 11 5 2 4 23,0 246,00
8 Kristian Lazovskiy SS 4 Springare 11 6 0 5 23,0 230,00
9 Kevin Kaiyang Hu Trojanska Hästen 11 6 0 5 23,0 225,00
10 Mahanth Vasan SS Manhem 11 6 0 5 23,0 204,00
11 Samrudh Vasan SS Manhem 11 5 1 5 22,0 248,00
12 Sara Ostafiev Trojanska Hästen 11 5 0 6 21,0 248,00
13 Maria Burtseva Helsingborgs ASK 11 5 0 6 21,0 227,00
14 Tudor Butuc Helsingborgs ASK 11 5 0 6 21,0 215,00
15 Simon Caira Saand Örgryte SK 11 5 0 6 21,0 214,00
16 Kian Bursell Uppsala SSS 11 4 1 6 20,0 212,00
17 Susan Mingxu Zhang Örgryte SK 11 4 1 6 20,0 211,00
18 Isak Lindgren Örgryte SK 11 4 0 7 19,0 212,00
19 Liam Lyngsjö En Passant, Svedala 11 4 0 7 19,0 205,00
20 Nathan Ragnarsson En Passant, Svedala 11 2 0 9 15,0 205,00
21 Tolir Zeidlitz Västerås SK 11 2 1 8 14,0 200,00
22 Clara Muntean SSK Hammarö 11 0 1 10 12,0 204,00

Ronder | Medlemssystemet