Skol-SM 2021

B 15-16 år

Namn Klubb Rating SP + = - Poäng Kv
1 Joar Östlund Wasa SK 1749S 8 7 0 1 7,0 35,00
2 CM Axel Falkevall Trojanska Hästen 1962S 8 6 1 1 6,5 40,00
3 Erik Dingertz Kristallens SK 1750S 8 5 2 1 6,0 39,00
4 FM William Olsson Örgryte SK 1932S 8 6 0 2 6,0 36,50
5 Asker Malmström SK Sandlöparen 1467S 8 5 1 2 5,5 35,00
6 Alexander Ström-Engdahl SS Manhem 1820S 8 4 3 1 5,5 35,00
7 CM Hugo Wernberg Wasa SK 1848S 8 5 1 2 5,5 34,00
8 Gustav Lindholm SS Manhem 1713S 8 4 2 2 5,0 39,50
9 Akash Mitra Uppsala SSS 1765S 8 5 0 3 5,0 35,50
10 Solomia Truskavetska SS 4 Springare 1305S 8 5 0 3 5,0 33,50
11 Fridolf Walter Linköpings ASS 1460S 8 4 2 2 5,0 32,50
12 Jacob Harlin SS Luleå 1345S 8 4 2 2 5,0 32,00
13 Julia Östensson Uppsala SSS 1395S 8 5 0 3 5,0 29,00
14 Ludwig Laukka Uppsala SSS 1296S 8 5 0 3 5,0 26,00
15 Matthäus Buchert Uppsala SSS 1407S 8 4 1 3 4,5 33,00
16 Julina Savela SS 4 Springare 1261S 8 4 1 3 4,5 29,50
17 Felix Muntean SSK Hammarö 1372S 8 4 1 3 4,5 28,00
18 Tobias Östlund Wasa SK 1312S 8 4 1 3 4,5 27,50
19 Simon Sandberg SK Rockaden, Sthlm 1403S 8 4 1 3 4,5 27,50
20 Mauritz Björck Harplinge SS-Halmstad 1294S 8 4 0 4 4,0 35,00
21 Oliver Nilsson Trojanska Hästen 1496S 8 3 2 3 4,0 35,00
22 Wilmer Eriksson Ronneby SK 1296S 8 4 0 4 4,0 33,00
23 Jokubas Sauklys Helsingborgs ASK 1212S 8 4 0 4 4,0 32,00
24 Ludwig Rosenius Uddevalla SS 1242S 8 4 0 4 4,0 31,00
25 David Petersson Lunds ASK 1466S 8 4 0 4 4,0 30,50
26 Faris Cibo Harplinge SS-Halmstad 1278S 8 4 0 4 4,0 28,50
27 Gabriel Oronez Wasa SK 1276S 8 4 0 4 4,0 28,50
28 Elias Bäcklund SK Rockaden, Sthlm 1402S 8 4 0 4 4,0 25,50
29 Anton Frank Uppsala SSS 1500S 8 3 1 4 3,5 34,50
30 Eszter Enyedi Helsingborgs ASK 1226S 8 3 1 4 3,5 23,50
31 Alvin Ljung Kristianstad Schacksällskap 1169S 8 3 0 5 3,0 27,00
32 William Steffert Hässleholms SK 1122S 8 3 0 5 3,0 27,00
33 Brasse Malmberg Wasa SK 0 8 3 0 5 3,0 26,50
34 Gustav Dingertz Kristallens SK 1100S 8 3 0 5 3,0 25,50
35 Sebastian Olsson Eslövs SK 1035S 8 3 0 5 3,0 24,50
36 Youssef Sawah Uppsala SSS 1367S 8 2 2 4 3,0 21,00
37 Adam Westerling Eslövs SK 0 8 2 1 5 2,5 24,00
38 Madelene Törngren Örgryte SK 1109S 7 2 1 4 2,5 21,00
39 Peteris Riskis SA Mark 0 8 2 1 5 2,5 19,00
40 Samuel Larsson Helsingborgs ASK 1214S 8 2 0 6 2,0 28,50
41 Elis Adlerborn Karlstad AS 0 8 1 2 5 2,0 23,50
42 Daileas Shore Uppsala SSS 0 8 1 1 6 1,5 25,00
43 Gabriella Antonic Svensson Uppsala SSS 0 8 1 1 6 1,5 23,00

Partier | Medlemssystemet

Round 1
1. CM Axel Falkevall A Falkevall 1962 - Solomia Truskavetska S Truskavetska 1305 1 - 0
2. Ludwig Laukka L Laukka 1296 - FM William Olsson W Olsson 1932 0 - 1
3. CM Hugo Wernberg H Wernberg 1848 - Mauritz Björck M Björck 1294 0 - 1
4. Julina Savela J Savela 1261 - Alexander Ström-Engdahl A Ström-Engdahl 1820 0 - 1
5. Akash Mitra A Mitra 1765 - Faris Cibo F Cibo 1278 1 - 0
6. Samuel Larsson S Larsson 1214 - Erik Dingertz E Dingertz 1750 0 - 1
7. Gustav Lindholm G Lindholm 1713 - Ludwig Rosenius L Rosenius 1242 1 - 0
8. Jokubas Sauklys J Sauklys 1212 - Joar Östlund J Östlund 1749 0 - 1
9. Oliver Nilsson O Nilsson 1496 - William Steffert W Steffert 1122 1 - 0
10. Madelene Törngren M Törngren 1109 - Anton Frank A Frank 1500 0 - 1
11. David Petersson D Petersson 1466 - Sebastian Olsson S Olsson 1035 1 - 0
12. Elis Adlerborn E Adlerborn - Asker Malmström A Malmström 1467 0 - 1
13. Elias Bäcklund E Bäcklund 1402 - Gabriella Antonic Svensson G Antonic Svensson 1 - 0
14. Gustav Dingertz G Dingertz 1100 - Youssef Sawah Y Sawah 1367 1 - 0
15. Matthäus Buchert M Buchert 1407 - Eszter Enyedi E Enyedi 1226 1 - 0
16. Wilmer Eriksson W Eriksson 1296 - Simon Sandberg S Sandberg 1403 1 - 0
17. Felix Muntean F Muntean 1372 - Alvin Ljung A Ljung 1169 1 - 0
18. Brasse Malmberg B Malmberg - Julia Östensson J Östensson 1395 0 - 1
19. Jacob Harlin J Harlin 1345 - Peteris Riskis P Riskis 1 - 0
20. Daileas Shore D Shore - Tobias Östlund T Östlund 1312 0 - 1
21. Gabriel Oronez G Oronez 1276 - Adam Westerling A Westerling 1 - 0
22. Fridolf Walter F Walter 1460 - Frirond Frirond 1 - 0
Round 2
1. Asker Malmström A Malmström 1467 - CM Axel Falkevall A Falkevall 1962 0 - 1
2. FM William Olsson W Olsson 1932 - Elias Bäcklund E Bäcklund 1402 1 - 0
3. Alexander Ström-Engdahl A Ström-Engdahl 1820 - Matthäus Buchert M Buchert 1407 1 - 0
4. Felix Muntean F Muntean 1372 - Akash Mitra A Mitra 1765 0 - 1
5. Erik Dingertz E Dingertz 1750 - Jacob Harlin J Harlin 1345 1 - 0
6. Julia Östensson J Östensson 1395 - Gustav Lindholm G Lindholm 1713 0 - 1
7. Joar Östlund J Östlund 1749 - Gabriel Oronez G Oronez 1276 1 - 0
8. Tobias Östlund T Östlund 1312 - Oliver Nilsson O Nilsson 1496 0 - 1
9. Anton Frank A Frank 1500 - Gustav Dingertz G Dingertz 1100 1 - 0
10. Mauritz Björck M Björck 1294 - David Petersson D Petersson 1466 1 - 0
11. Fridolf Walter F Walter 1460 - Wilmer Eriksson W Eriksson 1296 1 - 0
12. William Steffert W Steffert 1122 - CM Hugo Wernberg H Wernberg 1848 0 - 1
13. Youssef Sawah Y Sawah 1367 - Madelene Törngren M Törngren 1109 ½ - ½
14. Simon Sandberg S Sandberg 1403 - Sebastian Olsson S Olsson 1035 1 - 0
15. Solomia Truskavetska S Truskavetska 1305 - Elis Adlerborn E Adlerborn 1 - 0
16. Gabriella Antonic Svensson G Antonic Svensson - Ludwig Laukka L Laukka 1296 0 - 1
17. Eszter Enyedi E Enyedi 1226 - Julina Savela J Savela 1261 0 - 1
18. Faris Cibo F Cibo 1278 - Brasse Malmberg B Malmberg 1 - 0
19. Alvin Ljung A Ljung 1169 - Samuel Larsson S Larsson 1214 1 - 0
20. Ludwig Rosenius L Rosenius 1242 - Daileas Shore D Shore 1 - 0
21. Peteris Riskis P Riskis - Jokubas Sauklys J Sauklys 1212 0 - 1
22. Adam Westerling A Westerling - Frirond Frirond 1 - 0
Round 3
1. CM Axel Falkevall A Falkevall 1962 - Joar Östlund J Östlund 1749 1 - 0
2. Gustav Lindholm G Lindholm 1713 - FM William Olsson W Olsson 1932 1 - 0
3. Oliver Nilsson O Nilsson 1496 - Alexander Ström-Engdahl A Ström-Engdahl 1820 ½ - ½
4. Akash Mitra A Mitra 1765 - Anton Frank A Frank 1500 1 - 0
5. Erik Dingertz E Dingertz 1750 - Fridolf Walter F Walter 1460 1 - 0
6. Elias Bäcklund E Bäcklund 1402 - Mauritz Björck M Björck 1294 0 - 1
7. CM Hugo Wernberg H Wernberg 1848 - Solomia Truskavetska S Truskavetska 1305 1 - 0
8. David Petersson D Petersson 1466 - Ludwig Laukka L Laukka 1296 1 - 0
9. Julina Savela J Savela 1261 - Asker Malmström A Malmström 1467 0 - 1
10. Matthäus Buchert M Buchert 1407 - Faris Cibo F Cibo 1278 1 - 0
11. Jokubas Sauklys J Sauklys 1212 - Simon Sandberg S Sandberg 1403 1 - 0
12. Gustav Dingertz G Dingertz 1100 - Felix Muntean F Muntean 1372 0 - 1
13. Wilmer Eriksson W Eriksson 1296 - Julia Östensson J Östensson 1395 1 - 0
14. Jacob Harlin J Harlin 1345 - Ludwig Rosenius L Rosenius 1242 0 - 1
15. Adam Westerling A Westerling - Tobias Östlund T Östlund 1312 0 - 1
16. Gabriel Oronez G Oronez 1276 - Alvin Ljung A Ljung 1169 1 - 0
17. Samuel Larsson S Larsson 1214 - Youssef Sawah Y Sawah 1367 1 - 0
18. Madelene Törngren M Törngren 1109 - William Steffert W Steffert 1122 0 - 1
19. Sebastian Olsson S Olsson 1035 - Eszter Enyedi E Enyedi 1226 0 - 1
20. Elis Adlerborn E Adlerborn - Peteris Riskis P Riskis 0 - 1
21. Brasse Malmberg B Malmberg - Gabriella Antonic Svensson G Antonic Svensson 1 - 0
22. Daileas Shore D Shore - Frirond Frirond 1 - 0
Round 4
1. CM Axel Falkevall A Falkevall 1962 - Erik Dingertz E Dingertz 1750 ½ - ½
2. Mauritz Björck M Björck 1294 - Akash Mitra A Mitra 1765 0 - 1
3. Alexander Ström-Engdahl A Ström-Engdahl 1820 - Gustav Lindholm G Lindholm 1713 ½ - ½
4. FM William Olsson W Olsson 1932 - Oliver Nilsson O Nilsson 1496 1 - 0
5. Tobias Östlund T Östlund 1312 - CM Hugo Wernberg H Wernberg 1848 0 - 1
6. Joar Östlund J Östlund 1749 - Matthäus Buchert M Buchert 1407 1 - 0
7. Anton Frank A Frank 1500 - Felix Muntean F Muntean 1372 1 - 0
8. Ludwig Rosenius L Rosenius 1242 - David Petersson D Petersson 1466 0 - 1
9. Fridolf Walter F Walter 1460 - Gabriel Oronez G Oronez 1276 1 - 0
10. Asker Malmström A Malmström 1467 - Jokubas Sauklys J Sauklys 1212 1 - 0
11. Solomia Truskavetska S Truskavetska 1305 - Wilmer Eriksson W Eriksson 1296 1 - 0
12. William Steffert W Steffert 1122 - Elias Bäcklund E Bäcklund 1402 0 - 1
13. Simon Sandberg S Sandberg 1403 - Gustav Dingertz G Dingertz 1100 1 - 0
14. Julia Östensson J Östensson 1395 - Daileas Shore D Shore 1 - 0
15. Eszter Enyedi E Enyedi 1226 - Jacob Harlin J Harlin 1345 0 - 1
16. Ludwig Laukka L Laukka 1296 - Brasse Malmberg B Malmberg 0 - 1
17. Alvin Ljung A Ljung 1169 - Julina Savela J Savela 1261 0 - 1
18. Faris Cibo F Cibo 1278 - Adam Westerling A Westerling 1 - 0
19. Peteris Riskis P Riskis - Samuel Larsson S Larsson 1214 0 - 1
20. Youssef Sawah Y Sawah 1367 - Elis Adlerborn E Adlerborn ½ - ½
21. Sebastian Olsson S Olsson 1035 - Madelene Törngren M Törngren 1109 0 - 1
22. Gabriella Antonic Svensson G Antonic Svensson - Frirond Frirond 1 - 0
Round 5
1. Akash Mitra A Mitra 1765 - CM Axel Falkevall A Falkevall 1962 0 - 1
2. Gustav Lindholm G Lindholm 1713 - Erik Dingertz E Dingertz 1750 ½ - ½
3. Anton Frank A Frank 1500 - FM William Olsson W Olsson 1932 0 - 1
4. CM Hugo Wernberg H Wernberg 1848 - Fridolf Walter F Walter 1460 1 - 0
5. David Petersson D Petersson 1466 - Alexander Ström-Engdahl A Ström-Engdahl 1820 0 - 1
6. Mauritz Björck M Björck 1294 - Joar Östlund J Östlund 1749 0 - 1
7. Oliver Nilsson O Nilsson 1496 - Asker Malmström A Malmström 1467 0 - 1
8. Elias Bäcklund E Bäcklund 1402 - Solomia Truskavetska S Truskavetska 1305 0 - 1
9. Matthäus Buchert M Buchert 1407 - Julina Savela J Savela 1261 1 - 0
10. Samuel Larsson S Larsson 1214 - Simon Sandberg S Sandberg 1403 0 - 1
11. Felix Muntean F Muntean 1372 - Faris Cibo F Cibo 1278 1 - 0
12. Jokubas Sauklys J Sauklys 1212 - Julia Östensson J Östensson 1395 0 - 1
13. Jacob Harlin J Harlin 1345 - Wilmer Eriksson W Eriksson 1296 1 - 0
14. Brasse Malmberg B Malmberg - Tobias Östlund T Östlund 1312 0 - 1
15. Gabriel Oronez G Oronez 1276 - Ludwig Rosenius L Rosenius 1242 0 - 1
16. Madelene Törngren M Törngren 1109 - Ludwig Laukka L Laukka 1296 0 - 1
17. Daileas Shore D Shore - Youssef Sawah Y Sawah 1367 0 - 1
18. Adam Westerling A Westerling - William Steffert W Steffert 1122 0 - 1
19. Gabriella Antonic Svensson G Antonic Svensson - Eszter Enyedi E Enyedi 1226 ½ - ½
20. Gustav Dingertz G Dingertz 1100 - Peteris Riskis P Riskis 1 - 0
21. Elis Adlerborn E Adlerborn - Alvin Ljung A Ljung 1169 0 - 1
22. Sebastian Olsson S Olsson 1035 - Frirond Frirond 1 - 0
Round 6
1. FM William Olsson W Olsson 1932 - CM Axel Falkevall A Falkevall 1962 1 - 0
2. Erik Dingertz E Dingertz 1750 - CM Hugo Wernberg H Wernberg 1848 1 - 0
3. Alexander Ström-Engdahl A Ström-Engdahl 1820 - Akash Mitra A Mitra 1765 1 - 0
4. Asker Malmström A Malmström 1467 - Gustav Lindholm G Lindholm 1713 1 - 0
5. Joar Östlund J Östlund 1749 - Anton Frank A Frank 1500 1 - 0
6. Julia Östensson J Östensson 1395 - David Petersson D Petersson 1466 1 - 0
7. Fridolf Walter F Walter 1460 - Jacob Harlin J Harlin 1345 ½ - ½
8. Tobias Östlund T Östlund 1312 - Matthäus Buchert M Buchert 1407 ½ - ½
9. Simon Sandberg S Sandberg 1403 - Mauritz Björck M Björck 1294 1 - 0
10. Solomia Truskavetska S Truskavetska 1305 - Felix Muntean F Muntean 1372 1 - 0
11. Ludwig Rosenius L Rosenius 1242 - Oliver Nilsson O Nilsson 1496 0 - 1
12. Alvin Ljung A Ljung 1169 - Elias Bäcklund E Bäcklund 1402 1 - 0
13. Youssef Sawah Y Sawah 1367 - Jokubas Sauklys J Sauklys 1212 0 - 1
14. Wilmer Eriksson W Eriksson 1296 - Gabriel Oronez G Oronez 1276 1 - 0
15. Ludwig Laukka L Laukka 1296 - Samuel Larsson S Larsson 1214 1 - 0
16. Julina Savela J Savela 1261 - Brasse Malmberg B Malmberg 1 - 0
17. Faris Cibo F Cibo 1278 - Gustav Dingertz G Dingertz 1100 1 - 0
18. William Steffert W Steffert 1122 - Gabriella Antonic Svensson G Antonic Svensson 1 - 0
19. Eszter Enyedi E Enyedi 1226 - Daileas Shore D Shore 1 - 0
20. Peteris Riskis P Riskis - Sebastian Olsson S Olsson 1035 0 - 1
21. Adam Westerling A Westerling - Elis Adlerborn E Adlerborn ½ - ½
Round 7
1. Joar Östlund J Östlund 1749 - FM William Olsson W Olsson 1932 1 - 0
2. Erik Dingertz E Dingertz 1750 - Asker Malmström A Malmström 1467 1 - 0
3. CM Axel Falkevall A Falkevall 1962 - Alexander Ström-Engdahl A Ström-Engdahl 1820 1 - 0
4. CM Hugo Wernberg H Wernberg 1848 - Simon Sandberg S Sandberg 1403 1 - 0
5. Akash Mitra A Mitra 1765 - Julia Östensson J Östensson 1395 1 - 0
6. Gustav Lindholm G Lindholm 1713 - Solomia Truskavetska S Truskavetska 1305 1 - 0
7. Oliver Nilsson O Nilsson 1496 - Fridolf Walter F Walter 1460 ½ - ½
8. Jacob Harlin J Harlin 1345 - Tobias Östlund T Östlund 1312 1 - 0
9. Matthäus Buchert M Buchert 1407 - Ludwig Rosenius L Rosenius 1242 0 - 1
10. Anton Frank A Frank 1500 - Julina Savela J Savela 1261 ½ - ½
11. David Petersson D Petersson 1466 - Faris Cibo F Cibo 1278 0 - 1
12. Felix Muntean F Muntean 1372 - William Steffert W Steffert 1122 1 - 0
13. Jokubas Sauklys J Sauklys 1212 - Ludwig Laukka L Laukka 1296 0 - 1
14. Mauritz Björck M Björck 1294 - Alvin Ljung A Ljung 1169 1 - 0
15. Wilmer Eriksson W Eriksson 1296 - Eszter Enyedi E Enyedi 1226 1 - 0
16. Elias Bäcklund E Bäcklund 1402 - Samuel Larsson S Larsson 1214 1 - 0
17. Sebastian Olsson S Olsson 1035 - Brasse Malmberg B Malmberg 1 - 0
18. Gabriel Oronez G Oronez 1276 - Gustav Dingertz G Dingertz 1100 1 - 0
19. Youssef Sawah Y Sawah 1367 - Madelene Törngren M Törngren 1109 1 - 0
20. Gabriella Antonic Svensson G Antonic Svensson - Adam Westerling A Westerling 0 - 1
21. Daileas Shore D Shore - Peteris Riskis P Riskis ½ - ½
22. Elis Adlerborn E Adlerborn - Frirond Frirond 1 - 0
Round 8
1. Erik Dingertz E Dingertz 1750 - Joar Östlund J Östlund 1749 0 - 1
2. CM Axel Falkevall A Falkevall 1962 - Gustav Lindholm G Lindholm 1713 1 - 0
3. FM William Olsson W Olsson 1932 - Akash Mitra A Mitra 1765 1 - 0
4. Alexander Ström-Engdahl A Ström-Engdahl 1820 - CM Hugo Wernberg H Wernberg 1848 ½ - ½
5. Asker Malmström A Malmström 1467 - Jacob Harlin J Harlin 1345 ½ - ½
6. Solomia Truskavetska S Truskavetska 1305 - Oliver Nilsson O Nilsson 1496 1 - 0
7. Ludwig Rosenius L Rosenius 1242 - Fridolf Walter F Walter 1460 0 - 1
8. Simon Sandberg S Sandberg 1403 - Felix Muntean F Muntean 1372 ½ - ½
9. Julia Östensson J Östensson 1395 - Mauritz Björck M Björck 1294 1 - 0
10. Ludwig Laukka L Laukka 1296 - Wilmer Eriksson W Eriksson 1296 1 - 0
11. Julina Savela J Savela 1261 - Faris Cibo F Cibo 1278 1 - 0
12. Tobias Östlund T Östlund 1312 - Anton Frank A Frank 1500 1 - 0
13. Youssef Sawah Y Sawah 1367 - Matthäus Buchert M Buchert 1407 0 - 1
14. Alvin Ljung A Ljung 1169 - David Petersson D Petersson 1466 0 - 1
15. Sebastian Olsson S Olsson 1035 - Elias Bäcklund E Bäcklund 1402 0 - 1
16. William Steffert W Steffert 1122 - Gabriel Oronez G Oronez 1276 0 - 1
17. Adam Westerling A Westerling - Jokubas Sauklys J Sauklys 1212 0 - 1
18. Samuel Larsson S Larsson 1214 - Eszter Enyedi E Enyedi 1226 0 - 1
19. Gustav Dingertz G Dingertz 1100 - Elis Adlerborn E Adlerborn 1 - 0
20. Brasse Malmberg B Malmberg - Daileas Shore D Shore 1 - 0
21. Peteris Riskis P Riskis - Gabriella Antonic Svensson G Antonic Svensson 1 - 0
22. Madelene Törngren M Törngren 1109 - Frirond Frirond 1 - 0