Skol-SM 2022

B 15-16 år

Namn Klubb Rating SP + = - Poäng Kv
1 Vidar Grahn Trojanska Hästen 2023S 8 5 3 0 6,5 35,50
2 FM Hugo Wernberg Wasa SK 2127S 8 5 2 1 6,0 37,50
3 Alexander Ström-Engdahl SS Manhem 2020S 8 5 1 2 5,5 39,00
4 FM Axel Falkevall Trojanska Hästen 2099S 8 4 3 1 5,5 37,00
5 Ludvig Morell Lunds ASK 1805S 8 4 3 1 5,5 34,00
6 Arvid Fridman Wasa SK 1692S 8 5 1 2 5,5 33,00
7 Lukas Willstedt SK Rockaden, Sthlm 1620S 8 5 1 2 5,5 31,50
8 Anton Frank Uppsala SSS 1690S 8 5 0 3 5,0 37,00
9 Douglas Kärde SK Rockaden, Sthlm 1650S 8 5 0 3 5,0 34,00
10 Alvin Lind Bertéusen Wasa SK 1763S 8 4 2 2 5,0 33,50
11 Oliver Wedenberg Uppsala SSS 1432S 8 4 2 2 5,0 26,00
12 Sebastian Persson Varbergs SK 1686S 8 3 3 2 4,5 37,00
13 Tore Fernow Uppsala SSS 1445S 8 4 1 3 4,5 31,00
14 Jacob Harlin SS Luleå 1605S 8 4 1 3 4,5 29,00
15 Elias Bäcklund SK Rockaden, Sthlm 1494S 8 4 0 4 4,0 30,50
16 Ange Zeidlitz Västerås SK 1399S 8 4 0 4 4,0 30,00
17 Alina Popova Kristallens SK 1264S 8 4 0 4 4,0 30,00
18 Marius Schriever-Abeln Harplinge SS-Halmstad 1626S 8 4 0 4 4,0 28,00
19 Gustav Dingertz Kristallens SK 1347S 8 3 1 4 3,5 25,50
20 Felix Muntean SSK Hammarö 1437S 8 3 0 5 3,0 30,00
21 Simon Sandberg SK Rockaden, Sthlm 1410S 8 2 2 4 3,0 28,50
22 Jokubas Sauklys Helsingborgs ASK 1340S 8 3 0 5 3,0 24,50
23 Matthäus Buchert Uppsala SSS 1363S 8 2 2 4 3,0 24,00
24 Saleef Bin Islam Örebro SS 1209S 8 2 2 4 3,0 23,50
25 Herman Enholm SK Rockaden, Sthlm 1536S 7 2 1 4 2,5 27,50
26 Marcus Nordin En Passant, Svedala 1266S 8 2 1 5 2,5 22,00
27 Nils Bergman SK Rockaden, Sthlm 1434S 8 2 1 5 2,5 22,00
28 Walter Wingh Uppsala SSS 1332S 8 2 1 5 2,5 22,00
29 Arvid Havner Kungsbacka SK 1397S 8 2 1 5 2,5 21,00
30 William Gunnare Wasa SK 1237S 3 1 0 2 1,0 13,00
31 Elis Adlerborn Karlstad AS 1413S 6 0 1 5 0,5 22,50

Medlemssystemet

Round 1
1. Nils Bergman N Bergman 1434 - FM Hugo Wernberg H Wernberg 2127 0 - 1
2. FM Axel Falkevall A Falkevall 2099 - Elis Adlerborn E Adlerborn 1413 1 - 0
3. Felix Muntean F Muntean 1437 - Alexander Ström-Engdahl A Ström-Engdahl 2020 0 - 1
4. Vidar Grahn V Grahn 2023 - Elias Bäcklund E Bäcklund 1494 1 - 0
5. Simon Sandberg S Sandberg 1410 - Ludvig Morell L Morell 1805 ½ - ½
6. Alvin Lind Bertéusen A Lind Bertéusen 1763 - Matthäus Buchert M Buchert 1363 1 - 0
7. Walter Wingh W Wingh 1332 - Marius Schriever-Abeln M Schriever-Abeln 1626 0 - 1
8. Arvid Fridman A Fridman 1692 - Jokubas Sauklys J Sauklys 1340 1 - 0
9. Tore Fernow T Fernow 1445 - Jacob Harlin J Harlin 1605 1 - 0
10. Anton Frank A Frank 1690 - Oliver Wedenberg O Wedenberg 1432 1 - 0
11. Gustav Dingertz G Dingertz 1347 - Arvid Havner A Havner 1397 1 - 0
12. Douglas Kärde D Kärde 1650 - Ange Zeidlitz A Zeidlitz 1399 1 - 0
13. Marcus Nordin M Nordin 1266 - Herman Enholm H Enholm 1536 ½ - ½
14. Lukas Willstedt L Willstedt 1620 - William Gunnare W Gunnare 1237 1 - 0
15. Saleef Bin Islam S Bin Islam 1209 - Sebastian Persson S Persson 1686 0 - 1
16. Alina Popova A Popova 1264 - Frirond Frirond 1 - 0
Round 2
1. FM Hugo Wernberg H Wernberg 2127 - Anton Frank A Frank 1690 0 - 1
2. Douglas Kärde D Kärde 1650 - FM Axel Falkevall A Falkevall 2099 0 - 1
3. Alexander Ström-Engdahl A Ström-Engdahl 2020 - Lukas Willstedt L Willstedt 1620 1 - 0
4. Sebastian Persson S Persson 1686 - Vidar Grahn V Grahn 2023 ½ - ½
5. Tore Fernow T Fernow 1445 - Alvin Lind Bertéusen A Lind Bertéusen 1763 0 - 1
6. Marius Schriever-Abeln M Schriever-Abeln 1626 - Gustav Dingertz G Dingertz 1347 1 - 0
7. Alina Popova A Popova 1264 - Arvid Fridman A Fridman 1692 0 - 1
8. Ludvig Morell L Morell 1805 - Marcus Nordin M Nordin 1266 1 - 0
9. Herman Enholm H Enholm 1536 - Simon Sandberg S Sandberg 1410 1 - 0
10. Jacob Harlin J Harlin 1605 - Matthäus Buchert M Buchert 1363 1 - 0
11. Arvid Havner A Havner 1397 - Walter Wingh W Wingh 1332 ½ - ½
12. Jokubas Sauklys J Sauklys 1340 - Nils Bergman N Bergman 1434 1 - 0
13. Elis Adlerborn E Adlerborn 1413 - Oliver Wedenberg O Wedenberg 1432 0 - 1
14. Ange Zeidlitz A Zeidlitz 1399 - Felix Muntean F Muntean 1437 1 - 0
15. Elias Bäcklund E Bäcklund 1494 - Saleef Bin Islam S Bin Islam 1209 1 - 0
16. William Gunnare W Gunnare 1237 - Frirond Frirond 1 - 0
Round 3
1. FM Axel Falkevall A Falkevall 2099 - Marius Schriever-Abeln M Schriever-Abeln 1626 1 - 0
2. Arvid Fridman A Fridman 1692 - Alexander Ström-Engdahl A Ström-Engdahl 2020 0 - 1
3. Alvin Lind Bertéusen A Lind Bertéusen 1763 - Anton Frank A Frank 1690 0 - 1
4. Vidar Grahn V Grahn 2023 - Herman Enholm H Enholm 1536 1 - 0
5. Sebastian Persson S Persson 1686 - Ludvig Morell L Morell 1805 ½ - ½
6. FM Hugo Wernberg H Wernberg 2127 - Tore Fernow T Fernow 1445 1 - 0
7. Oliver Wedenberg O Wedenberg 1432 - Jacob Harlin J Harlin 1605 ½ - ½
8. Gustav Dingertz G Dingertz 1347 - Douglas Kärde D Kärde 1650 0 - 1
9. Lukas Willstedt L Willstedt 1620 - Ange Zeidlitz A Zeidlitz 1399 1 - 0
10. William Gunnare W Gunnare 1237 - Elias Bäcklund E Bäcklund 1494 0 - 1
11. Jokubas Sauklys J Sauklys 1340 - Alina Popova A Popova 1264 0 - 1
12. Marcus Nordin M Nordin 1266 - Arvid Havner A Havner 1397 0 - 1
13. Simon Sandberg S Sandberg 1410 - Walter Wingh W Wingh 1332 1 - 0
14. Nils Bergman N Bergman 1434 - Felix Muntean F Muntean 1437 0 - 1
15. Matthäus Buchert M Buchert 1363 - Elis Adlerborn E Adlerborn 1413 ½ - ½
16. Saleef Bin Islam S Bin Islam 1209 - Frirond Frirond 1 - 0
Round 4
1. Alexander Ström-Engdahl A Ström-Engdahl 2020 - FM Axel Falkevall A Falkevall 2099 ½ - ½
2. Anton Frank A Frank 1690 - Vidar Grahn V Grahn 2023 0 - 1
3. Douglas Kärde D Kärde 1650 - FM Hugo Wernberg H Wernberg 2127 0 - 1
4. Ludvig Morell L Morell 1805 - Lukas Willstedt L Willstedt 1620 1 - 0
5. Alina Popova A Popova 1264 - Alvin Lind Bertéusen A Lind Bertéusen 1763 0 - 1
6. Marius Schriever-Abeln M Schriever-Abeln 1626 - Sebastian Persson S Persson 1686 0 - 1
7. Elias Bäcklund E Bäcklund 1494 - Arvid Fridman A Fridman 1692 0 - 1
8. Jacob Harlin J Harlin 1605 - Herman Enholm H Enholm 1536 1 - 0
9. Arvid Havner A Havner 1397 - Simon Sandberg S Sandberg 1410 0 - 1
10. Oliver Wedenberg O Wedenberg 1432 - Jokubas Sauklys J Sauklys 1340 1 - 0
11. Felix Muntean F Muntean 1437 - Gustav Dingertz G Dingertz 1347 1 - 0
12. Saleef Bin Islam S Bin Islam 1209 - Tore Fernow T Fernow 1445 ½ - ½
13. Ange Zeidlitz A Zeidlitz 1399 - Elis Adlerborn E Adlerborn 1413 1 - 0
14. Matthäus Buchert M Buchert 1363 - Marcus Nordin M Nordin 1266 1 - 0
15. Walter Wingh W Wingh 1332 - Nils Bergman N Bergman 1434 1 - 0
Round 5
1. Vidar Grahn V Grahn 2023 - Alexander Ström-Engdahl A Ström-Engdahl 2020 1 - 0
2. FM Axel Falkevall A Falkevall 2099 - FM Hugo Wernberg H Wernberg 2127 ½ - ½
3. Alvin Lind Bertéusen A Lind Bertéusen 1763 - Ludvig Morell L Morell 1805 ½ - ½
4. Arvid Fridman A Fridman 1692 - Anton Frank A Frank 1690 1 - 0
5. Sebastian Persson S Persson 1686 - Jacob Harlin J Harlin 1605 1 - 0
6. Simon Sandberg S Sandberg 1410 - Oliver Wedenberg O Wedenberg 1432 ½ - ½
7. Ange Zeidlitz A Zeidlitz 1399 - Marius Schriever-Abeln M Schriever-Abeln 1626 1 - 0
8. Felix Muntean F Muntean 1437 - Douglas Kärde D Kärde 1650 0 - 1
9. Lukas Willstedt L Willstedt 1620 - Elias Bäcklund E Bäcklund 1494 1 - 0
10. Arvid Havner A Havner 1397 - Alina Popova A Popova 1264 0 - 1
11. Herman Enholm H Enholm 1536 - Saleef Bin Islam S Bin Islam 1209 1 - 0
12. Tore Fernow T Fernow 1445 - Walter Wingh W Wingh 1332 1 - 0
13. Gustav Dingertz G Dingertz 1347 - Matthäus Buchert M Buchert 1363 ½ - ½
14. Marcus Nordin M Nordin 1266 - Jokubas Sauklys J Sauklys 1340 1 - 0
15. Elis Adlerborn E Adlerborn 1413 - Nils Bergman N Bergman 1434 0 - 1
Round 6
1. FM Axel Falkevall A Falkevall 2099 - Vidar Grahn V Grahn 2023 ½ - ½
2. Arvid Fridman A Fridman 1692 - Sebastian Persson S Persson 1686 ½ - ½
3. FM Hugo Wernberg H Wernberg 2127 - Ludvig Morell L Morell 1805 1 - 0
4. Alexander Ström-Engdahl A Ström-Engdahl 2020 - Alvin Lind Bertéusen A Lind Bertéusen 1763 1 - 0
5. Anton Frank A Frank 1690 - Ange Zeidlitz A Zeidlitz 1399 1 - 0
6. Oliver Wedenberg O Wedenberg 1432 - Douglas Kärde D Kärde 1650 0 - 1
7. Alina Popova A Popova 1264 - Lukas Willstedt L Willstedt 1620 0 - 1
8. Jacob Harlin J Harlin 1605 - Simon Sandberg S Sandberg 1410 1 - 0
9. Herman Enholm H Enholm 1536 - Tore Fernow T Fernow 1445 0 - 1
10. Marius Schriever-Abeln M Schriever-Abeln 1626 - Elias Bäcklund E Bäcklund 1494 1 - 0
11. Matthäus Buchert M Buchert 1363 - Felix Muntean F Muntean 1437 0 - 1
12. Saleef Bin Islam S Bin Islam 1209 - Arvid Havner A Havner 1397 0 - 1
13. Walter Wingh W Wingh 1332 - Gustav Dingertz G Dingertz 1347 0 - 1
14. Nils Bergman N Bergman 1434 - Marcus Nordin M Nordin 1266 1 - 0
15. Jokubas Sauklys J Sauklys 1340 - Elis Adlerborn E Adlerborn 1413 1 - 0
Round 7
1. Vidar Grahn V Grahn 2023 - Arvid Fridman A Fridman 1692 1 - 0
2. FM Hugo Wernberg H Wernberg 2127 - Alexander Ström-Engdahl A Ström-Engdahl 2020 1 - 0
3. Sebastian Persson S Persson 1686 - FM Axel Falkevall A Falkevall 2099 0 - 1
4. Douglas Kärde D Kärde 1650 - Anton Frank A Frank 1690 1 - 0
5. Lukas Willstedt L Willstedt 1620 - Alvin Lind Bertéusen A Lind Bertéusen 1763 ½ - ½
6. Ludvig Morell L Morell 1805 - Jacob Harlin J Harlin 1605 1 - 0
7. Tore Fernow T Fernow 1445 - Marius Schriever-Abeln M Schriever-Abeln 1626 1 - 0
8. Felix Muntean F Muntean 1437 - Oliver Wedenberg O Wedenberg 1432 0 - 1
9. Simon Sandberg S Sandberg 1410 - Alina Popova A Popova 1264 0 - 1
10. Ange Zeidlitz A Zeidlitz 1399 - Arvid Havner A Havner 1397 1 - 0
11. Gustav Dingertz G Dingertz 1347 - Herman Enholm H Enholm 1536 1 - 0
12. Elias Bäcklund E Bäcklund 1494 - Nils Bergman N Bergman 1434 1 - 0
13. Jokubas Sauklys J Sauklys 1340 - Matthäus Buchert M Buchert 1363 0 - 1
14. Marcus Nordin M Nordin 1266 - Saleef Bin Islam S Bin Islam 1209 0 - 1
15. Walter Wingh W Wingh 1332 - Frirond Frirond 1 - 0
Round 8
1. Vidar Grahn V Grahn 2023 - FM Hugo Wernberg H Wernberg 2127 ½ - ½
2. Ludvig Morell L Morell 1805 - FM Axel Falkevall A Falkevall 2099 1 - 0
3. Alexander Ström-Engdahl A Ström-Engdahl 2020 - Douglas Kärde D Kärde 1650 1 - 0
4. Arvid Fridman A Fridman 1692 - Tore Fernow T Fernow 1445 1 - 0
5. Lukas Willstedt L Willstedt 1620 - Sebastian Persson S Persson 1686 1 - 0
6. Alvin Lind Bertéusen A Lind Bertéusen 1763 - Ange Zeidlitz A Zeidlitz 1399 1 - 0
7. Anton Frank A Frank 1690 - Alina Popova A Popova 1264 1 - 0
8. Oliver Wedenberg O Wedenberg 1432 - Gustav Dingertz G Dingertz 1347 1 - 0
9. Jacob Harlin J Harlin 1605 - Felix Muntean F Muntean 1437 1 - 0
10. Marius Schriever-Abeln M Schriever-Abeln 1626 - Simon Sandberg S Sandberg 1410 1 - 0
11. Matthäus Buchert M Buchert 1363 - Elias Bäcklund E Bäcklund 1494 0 - 1
12. Arvid Havner A Havner 1397 - Jokubas Sauklys J Sauklys 1340 0 - 1
13. Nils Bergman N Bergman 1434 - Saleef Bin Islam S Bin Islam 1209 ½ - ½
14. Walter Wingh W Wingh 1332 - Marcus Nordin M Nordin 1266 0 - 1