Skol-SM 2022

A 17-20 år

Namn Klubb Rating
1 FM William Olsson Örgryte SK 2188S
2 CM Joar Östlund Wasa SK 2156S
3 Victor Muntean SSK Hammarö 1946S
4 Erik Dingertz Kristallens SK 1930S
5 Oscar Jönsson SK Sandlöparen 1907S
6 Jacob Jönsson SK Sandlöparen 1892S
7 Julia Östensson Uppsala SSS 1747S
8 Warg Skåhlberg Bjerknes-Lima de Faria Uppsala SSS 1665S
9 Faris Cibo Harplinge SS-Halmstad 1650S
10 Rasmus Keskitalo Bodens SK 1592S
11 Martin Strömgård Wasa SK 1573S
12 Sigge Johansson En Passant, Svedala 1421S
13 Solomia Truskavetska SS 4 Springare 1336S
14 Ludwig Laukka Uppsala SSS 1296S
15 Sebastian Olsson Eslövs SK 1287S
16 Jón Úlfur Hafthórsson Uppsala SSS 1227S
17 Caspian Andersen Hallsberg SS 1017S
18 Gabriel Andersson SS Manhem 0

Ronder | Medlemssystemet

B 15-16 år

Namn Klubb Rating
1 FM Hugo Wernberg Wasa SK 2155S
2 FM Axel Falkevall Trojanska Hästen 2143S
3 Alexander Ström-Engdahl SS Manhem 2014S
4 Vidar Grahn Trojanska Hästen 1967S
5 Ludvig Morell Lunds ASK 1773S
6 Marius Schriever-Abeln Harplinge SS-Halmstad 1675S
7 Arvid Fridman Wasa SK 1662S
8 Jacob Harlin SS Luleå 1651S
9 Anton Frank Uppsala SSS 1634S
10 Arvid Havner Kungsbacka SK 1612E
11 Douglas Kärde SK Rockaden, Sthlm 1601S
12 Herman Enholm SK Rockaden, Sthlm 1591S
13 Lukas Willstedt SK Rockaden, Sthlm 1571S
14 Nils Bergman SK Rockaden, Sthlm 1566E
15 Sebastian Persson Varbergs SK 1559S
16 Elis Adlerborn Karlstad AS 1501S
17 Felix Muntean SSK Hammarö 1498S
18 Elias Bäcklund SK Rockaden, Sthlm 1495S
19 Fridolf Walter Linköpings ASS 1460S
20 Walter Wingh Uppsala SSS 1417E
21 Simon Sandberg SK Rockaden, Sthlm 1407S
22 Matthäus Buchert Uppsala SSS 1407S
23 Tore Fernow Uppsala SSS 1360S
24 Oliver Wedenberg Uppsala SSS 1328S
25 Gustav Dingertz Kristallens SK 1319S
26 Ange Zeidlitz Västerås SK 1283S
27 Marcus Nordin En Passant, Svedala 1244S
28 Saleef Bin Islam Örebro SS 1176E
29 Alexander Kuzminov SS 4 Springare 1171S
30 William Gunnare Wasa SK 0
31 Gabriel Andersson SS Manhem 0

Ronder | Medlemssystemet

C 14 år

Namn Klubb Rating
1 Marek Religa SS 4 Springare 1748S
2 Sebastian Gerdes Trojanska Hästen 1669S
3 Kämpe Sand SA Mark 1481S
4 Vide Löfgren Schack 08, Norrköping 1480S
5 Mio Fischer SS 4 Springare 1443S
6 Hanna Jägare Lunds ASK 1375S
7 Ludvig Skogh Wasa SK 1359S
8 Alice Xiong Västerås SK 1325S
9 Emma Larsson Linköpings ASS 1253S
10 Felix Westman Futuraskolan Int Bergtorp, Stockholm 1214S
11 Elsa Andersson Eslövs SK 1208S
12 Edward Harlin SS Luleå 1181S
13 Gustav Arvidsson En Passant, Svedala 1166S
14 Felix Mattsson Trojanska Hästen 1108S
15 Einar Bonnevier SK Rockaden, Sthlm 1078S
16 Estelle Karlén Schack 08, Norrköping 0
17 Noah Leijon Linköpings ASS 0
18 Lukas Bonnevie Uppsala SSS 0
19 Vilgot Söderfeldt Hallsberg SS 0
20 Nazar Leskiv Storstockholms SA 0

Ronder | Medlemssystemet

D 13 år

Namn Klubb Rating
1 Matija Sakic SK Rockaden, Sthlm 1727S
2 Youheng Yang Sandvikens SK 1552S
3 Mate Nagy Linköpings ASS 1551S
4 Lavinia Valcu Solna SS 1543S
5 Bayarjavkhlan Tsogt-Erdene SK Rockaden, Sthlm 1502S
6 Vidar Seiger SS 4 Springare 1359S
7 Lo Ljungros Kristallens SK 1290S
8 Filip Dingertz Kristallens SK 1280S
9 Axel Grettve Odenfors Kristallens SK 1271S
10 Luke Lyngsjö En Passant, Svedala 1263S
11 Gregory Lazovskiy Kristallens SK 1200S
12 Love Löfgren Schack 08, Norrköping 1187S
13 My Hedman Ljungqvist Kristallens SK 1170S
14 Vidar Zeidlitz Västerås SK 1148S
15 Hugo Andersson Eslövs SK 1010E
16 Edwin Olofsson Trojanska Hästen 0
17 Alma Syberfeldt Skara SS 0
18 Hanna Jönsson SK Sandlöparen 0
19 Hampus Hugemark Wasa SK 0
20 Moa Orell Västerås SK 0
21 Elias Kingsley SK Rockaden, Sthlm 0
22 Oscar (xuanming) Hu Trojanska Hästen 0
23 Xander Dåderman Trojanska Hästen 0
24 David Alnås SK Sandlöparen 0

Ronder | Medlemssystemet

E 12 år

Namn Klubb Rating
1 Oscar Morell Lunds ASK 1805S
2 Ece Gultekin Kristallens SK 1527S
3 David Green Kungsbacka SK 1521B
4 Pratyush Tripathi SS 4 Springare 1325S
5 Nellie Ståhl Jönköpings SS 1316B
6 Gary Sairahul Konduru Örgryte SK 1247S
7 Edwin Chen Trojanska Hästen 1170S
8 Kasper Andersson Wasa SK 1145S
9 Alf Söderfeldt Hallsberg SS 1117E
10 Hebbe Ask En Passant, Svedala 0
11 Fredrik Meirose Willquist SK Sandlöparen 0
12 Gustav Fattoruso Söras SK 0
13 Tyler Delport Uppsala SSS 0
14 Jingwen Wei Wasa SK 0
15 Ville Zhang Wasa SK 0
16 Joel Bertram Västerås SK 0
17 Simon Elväng Wasa SK 0
18 Carl Bergstedt SK Sandlöparen 0
19 Astrid Karlsson SS Luleå 0
20 Desmond Ekman Matamoros SK Rockaden, Sthlm 0
21 Hossam Veliz SK Rockaden, Sthlm 0
22 Ved Gandhi Sandvikens SK 0
23 Kulrapas Duangsri Sandvikens SK 0
24 Freja Manhammar En Passant, Svedala 0
25 Lucas Ek Harplinge SS-Halmstad 0
26 Theodor Krushichki Wasa SK 0
27 Martin Tronsson Harplinge SS-Halmstad 0
28 Isabelle Hansson SS Manhem 0
29 Frank Bertze Karlstad AS 0
30 Vatsal Dwiwedi Örebro SS 0

Ronder | Medlemssystemet

F 11 år

Namn Klubb
1 Albin Alenius Västerås SK
2 Måns Nödtveidt SK Rockaden, Sthlm
3 Tyra Dahlén Uppsala SSS
4 Arvid Bonnevie Uppsala SSS
5 Melvin Ral Lustig Kristallens SK
6 Isak Nordenling Ervalla SS
7 Albin Andersson Linköpings ASS
8 Jyotisman Nag Linköpings ASS
9 Melvin Börjesson Uppsala SSS
10 Sofia Lazovskaya Kristallens SK
11 Klara Arrhenius Uppsala SSS
12 Aryan Banerjee SS 4 Springare
13 Lily Popovics SS 4 Springare
14 Kirill Podgornov SK Rockaden, Sthlm
15 Svante Nödtveidt SK Rockaden, Sthlm
16 William Hällman SS Gambit, Norrtälje
17 Jakub Religa SS 4 Springare
18 Rishi Viswanath Kristallens SK
19 Kevin Kapawsay Sandvikens SK
20 Simon Herstedt Kristallens SK
21 Elin Larsson Linköpings ASS
22 Eric Blomberg Västerås SK
23 Cristina Ostafiev Trojanska Hästen
24 Alexander Brocke Wasa SK
25 Arvid Johansson Morin SS Luleå
26 Nelly Näckholm SS Luleå
27 Guanbo Cong SK Sandlöparen
28 Sol Andersson Örgryte SK
29 Olle Olsson Uddevalla SS
30 Victor Kämpe Wasa SK
31 Isak Frånlund Örgryte SK
32 Kevin Qu Wasa SK

Ronder | Medlemssystemet

G 10 år

Namn Klubb
1 Hugo Hardwick Tyresö SK
2 Luke Cooper Söras SK
3 Hjalmar Sjöberg Wåhlin SK Rockaden, Sthlm
4 Kevin Chen SK Rockaden, Sthlm
5 Julius Brogie SK Rockaden, Sthlm
6 Nils Arlebrink Karlstad AS
7 Erik Popovics SS 4 Springare
8 Henrik Meirose Willquist SK Sandlöparen
9 Victor Lilliehöök Wasa SK
10 Noah Härenstam SK Rockaden, Sthlm
11 Viktor Cupins SK Rockaden, Sthlm
12 Elmer Strömberg SK Rockaden, Sthlm
13 Sabah Bint Islam Örebro SS
14 Emmett Larsson Levy Wasa SK
15 Séur Ovekrans Uppsala SSS
16 Bitsulya Tymofii Storstockholms SA
17 Adrian Åkesson Öhr SK Rockaden, Sthlm
18 Harley Schäfer Söras SK
19 Lilly Iwaniuk Söras SK
20 Alexander Ljunggren Örgryte SK
21 Nomi Löfgren Schack 08, Norrköping
22 Emil Bertze Karlstad AS
23 Malte Lindgren SS Luleå
24 Alex Greaves Upplands Väsby SK
25 Alvin Granberg Örgryte SK
26 Paulina Efimova Örgryte SK
27 Jan Bartosz Chobot Wasa SK
28 Chale Zheng Trojanska Hästen
29 Nathan Preman Lunds ASK
30 Elis Karlsson SS Luleå
31 Rasmus Westman Trojanska Hästen
32 Nils Frisell Sandvikens SK
33 Julia Björkman Törnroos Hallsberg SS
34 Joel Sjögren SS Manhem
35 Paul Pickert Trojanska Hästen

Ronder | Medlemssystemet

H 9 år

Namn Klubb
1 Emil Dahlin Örgryte SK
2 Antonia Deutschmann SS 4 Springare
3 Numa Karlsson Wasa SK
4 Leonard Hammar Trojanska Hästen
5 Clara Muntean SSK Hammarö
6 Edgar Huang Kristallens SK
7 My Orell Västerås SK
8 Liam Lyngsjö En Passant, Svedala
9 Thea Wedeberg En Passant, Svedala
10 Kristian Lazovskiy Kristallens SK
11 Ebbe Staver Kristallens SK
12 Hanish Akshat Chenchugari SS 4 Springare
13 Kira Norlin SK Rockaden, Sthlm
14 Leo Andreasson Uddevalla SS
15 Ville Modig SK Rockaden, Sthlm
16 Eddie Erneroth SK Rockaden, Sthlm
17 Vide Sävström Malm SK Rockaden, Sthlm
18 Erik Holov Kosmos SK
19 Elmer Valentin Kramar Söras SK
20 Simon Caira Saand Örgryte SK
21 Tolir Zeidlitz Västerås SK
22 William Ljunggren Örgryte SK
23 Yohan Tharmarai SK Rockaden, Sthlm
24 Vincent Hansson SS Manhem
25 Kian Bursell Uppsala SSS
26 Marharyta Saverska Storstockholms SA

Ronder | Medlemssystemet

I 5-8

Namn Klubb
1 Harry Greaves Upplands Väsby SK
2 Kevin Kaiyang Hu Trojanska Hästen
3 Misha Kosichenko Uppsala SSS
4 Gleb Klymenko Storstockholms SA
5 Vincent Johnsson Ahlkvist En Passant, Svedala
6 Elvira Öhrn Trojanska Hästen
7 Alexandra Hamilton Kristallens SK
8 Adhav Santhosh Vishag SS 4 Springare
9 David Håkansson Schack 08, Norrköping
10 Juno Nassab SK Rockaden, Sthlm
11 Hektor Aho SK Rockaden, Sthlm
12 David Uddén SK Rockaden, Sthlm
13 Roman Protkin Storstockholms SA
14 Bruce Sun Åslund Wasa SK
15 Lucas Torres Kålltorps SS
16 Leon Chobot Wasa SK
17 Theo Bjurenholt Hallsberg SS
18 Rion Birtuson Kristallens SK
19 Artem Sergienko Varbergs SK
20 Dag Hassberg Varbergs SK
21 Sara Ostafiev Trojanska Hästen
22 Peter Brocke Wasa SK
23 Lukas Laxander Västerås SK
24 Saadhvik Sivarama SS Manhem
25 Yaashvan Madevan Vaishnavi SS Manhem
26 Edvard Rönnblom SS Luleå
27 Sebastian Shi SK Rockaden, Sthlm
28 Danylo Horiuk Storstockholms SA

Ronder | Medlemssystemet