Allsvenskan 2019/20

Div II 1

Lag SP + = - PP MP
1 Wasa SK III 5 5 0 0 29,0 10
2 Akademiska Schacksällskapet Umeå 5 4 0 1 22,5 8
3 Schack 64, Haparanda 4 3 0 1 18,5 6
4 Schack 78, Uppsala 5 2 0 3 17,0 4
5 SK Rockaden Umeå II 4 2 0 2 16,5 4
6 SK Örnen 5 1 1 3 18,5 3
7 Upsala ASS III 5 1 1 3 16,5 3
8 Pyramidens SK 5 0 0 5 13,5 0

Visa resultat i medlemssystemet för mer information

Lördag 19 oktober
r2 2019-10-19 SK Örnen - Schack 64, Haparanda - Spelas 19/10 i Umeå. Personen som lämnade WO på bord 2 kom under matchen 1)
r2 2019-10-19 Akademiska Schacksällskapet Umeå - SK Rockaden Umeå II - Spelas 19/10 2)
  • 1) Spelas 19/10 i Umeå. Personen som lämnade WO på bord 2 kom under matchen
  • 2) Spelas 19/10
Söndag 20 oktober
r1 2019-10-20 Akademiska Schacksällskapet Umeå - Schack 64, Haparanda 5 - 3
r1 2019-10-20 SK Rockaden Umeå II - SK Örnen 2 - 6
r1 2019-10-20 Upsala ASS III - Schack 78, Uppsala -
r1 2019-10-20 Wasa SK III - Pyramidens SK 6 - 2
Söndag 10 november
r2 2019-11-10 Upsala ASS III - Pyramidens SK 5 - 3
r2 2019-11-10 Wasa SK III - Schack 78, Uppsala 5 - 3
Lördag 7 december
r4 2019-12-07 Wasa SK III - Akademiska Schacksällskapet Umeå -
Söndag 8 december
r3 2019-12-08 Upsala ASS III - Akademiska Schacksällskapet Umeå 3 - 5
Lördag 11 januari
r3 2020-01-11 Wasa SK III - SK Örnen -
r3 2020-01-11 Pyramidens SK - SK Rockaden Umeå II 2 - 6
r3 2020-01-11 Schack 78, Uppsala - Schack 64, Haparanda -
Söndag 12 januari
r4 2020-01-12 Upsala ASS III - SK Örnen 4 - 4
r4 2020-01-12 Pyramidens SK - Schack 64, Haparanda -
r4 2020-01-12 Schack 78, Uppsala - SK Rockaden Umeå II 2 - 6
Söndag 2 februari
r5 2020-02-02 Wasa SK III - Upsala ASS III 7 - 1
r5 2020-02-02 Schack 78, Uppsala - Pyramidens SK 5 - 3
r5 2020-02-02 SK Örnen - Akademiska Schacksällskapet Umeå -
Lördag 14 mars
r5 2020-03-14 Schack 64, Haparanda - SK Rockaden Umeå II Spelas 14/3 start kl 12.00 3)
r6 2020-03-14 Schack 64, Haparanda - Upsala ASS III Start kl 18.00 4)
r6 2020-03-14 SK Rockaden Umeå II - Wasa SK III Spelas i Haparanda start kl 18.00 5)
r6 2020-03-14 Akademiska Schacksällskapet Umeå - Pyramidens SK
r6 2020-03-14 SK Örnen - Schack 78, Uppsala Start kl 13.30 6)
  • 3) Spelas 14/3 start kl 12.00
  • 4) Start kl 18.00
  • 5) Spelas i Haparanda start kl 18.00
  • 6) Start kl 13.30
Söndag 15 mars
r7 2020-03-15 Schack 64, Haparanda - Wasa SK III
r7 2020-03-15 SK Rockaden Umeå II - Upsala ASS III Spelas i Haparanda 7)
r7 2020-03-15 Akademiska Schacksällskapet Umeå - Schack 78, Uppsala
r7 2020-03-15 SK Örnen - Pyramidens SK Start kl 11.00 8)
  • 7) Spelas i Haparanda
  • 8) Start kl 11.00