Malmö Open 2021

Malmö Open 2021 Malmö Open 2021 MSF Mobile Labs Open 2021
Se den officiella resultatsidan för fler detaljer

MSF Mobile Labs Open 2021

Namn Klubb Rating SP + = - Poäng Kv
1 Ludwig Rosenius Uddevalla SS 1377 8 7 1 0 7,5 33,50
2 Mate Nagy Linköpings ASS 1321 8 6 1 1 6,5 32,00
3 Dawen Wang Lunds ASK 1337 8 6 0 2 6,0 37,00
4 Solomia Truskavetska SS 4 Springare 1440 8 6 0 2 6,0 36,50
5 Mikael Kelada Kristineberg SK 1403 8 6 0 2 6,0 31,50
6 Shanne Hedegaard Jacobsen Denmark 1307 8 5 1 2 5,5 32,00
7 Patrick Rask SK Bara Bönder 1519 8 4 3 1 5,5 31,00
8 Måns Andersson Eslövs SK 1505 8 5 1 2 5,5 30,00
9 Gary Sairahul Konduru Örgryte SK 8 5 0 3 5,0 36,50
10 Elsa Andersson Eslövs SK 1116 8 4 2 2 5,0 36,50
11 Joel Storme SS Manhem 1583 8 4 2 2 5,0 35,50
12 Georgios Tsiakiris Lunds ASK 1348 8 4 2 2 5,0 34,00
13 Sigge Johansson En Passant, Svedala 1482 8 4 2 2 5,0 32,50
14 Filip Dingertz Kristallens SK 1228 8 5 0 3 5,0 31,00
15 Assar Bergström Stockholms SS 1453 7 4 2 1 5,0 26,00
16 Noan Ghaderi SS Manhem 1226 8 4 1 3 4,5 33,00
17 Anna Blauhut Tanums SS 1150 8 4 1 3 4,5 31,50
18 Sarah Sima Derlich Denmark 1223 8 4 1 3 4,5 31,00
19 Julina Savela SS 4 Springare 1256 8 4 1 3 4,5 30,50
20 Fredrik Hansen Ystads SS 1451 8 4 1 3 4,5 30,50
21 Hanna Jägare Lunds ASK 1258 8 4 1 3 4,5 30,00
22 Henrik Andreasson Uddevalla SS 1130 8 4 1 3 4,5 28,50
23 Noah Micheletti Edberg Limhamns SK 1375 8 4 1 3 4,5 27,50
24 Stina Johansson En Passant, Svedala 1441 8 3 2 3 4,0 36,00
25 Michael Persson Varbergs SK 0 8 4 0 4 4,0 35,50
26 Lana Ghaderi SS Manhem 1078 8 3 2 3 4,0 35,00
27 Anders Håkansson En Passant, Svedala 0 8 3 2 3 4,0 33,00
28 Stefan Magnusson Ronneby SK 1347 8 4 0 4 4,0 29,50
29 Andreas Bjäre Limhamns SK 8 4 0 4 4,0 29,00
30 Per-Olov Sandgren SA Fenix Springaren 1492 8 4 0 4 4,0 27,50
31 Patrik Möller Malmö AS 1302 7 3 2 2 4,0 27,50
32 Jamal Ghaderi SS Manhem 1425 8 4 0 4 4,0 26,00
33 Luke Lyngsjö En Passant, Svedala 1337 8 3 1 4 3,5 32,00
34 Qianru Zhong Lunds ASK 7 3 1 3 3,5 32,00
35 Leia Andries Denmark 1268 8 3 1 4 3,5 29,00
36 Gustav Dingertz Kristallens SK 0 8 3 1 4 3,5 27,00
37 Alexander Aindow Eslövs SK 1253 8 3 1 4 3,5 26,50
38 Robert Skytte Denmark 1180 8 2 3 3 3,5 25,50
39 Edvard Andrén Lidköpings SS 0 8 3 0 5 3,0 31,00
40 Gustav Johansson Eslövs SK 1216 7 2 2 3 3,0 31,00
41 Lars Jägare Lunds ASK 8 3 0 5 3,0 29,50
42 Emil Dahlin Örgryte SK 8 3 0 5 3,0 29,50
43 Signe Persson En Passant, Svedala 8 3 0 5 3,0 29,50
44 Elliot Kirchner Lunds ASK 8 1 4 3 3,0 27,50
45 Edmund Ogbekene Malmö AS 8 3 0 5 3,0 25,00
46 Joel Sandström Malmö AS 8 3 0 5 3,0 24,00
47 Johan Sjölander Schack 08, Norrköping 1234 8 3 0 5 3,0 22,00
48 Leo Andreasson Uddevalla SS 8 2 1 5 2,5 32,50
49 Omar Mahdi Limhamns SK 8 2 1 5 2,5 25,50
50 Christian Kiilerich Andresen Denmark 8 2 0 6 2,0 25,50
51 Niels Henriksen Helsingborgs ASK 8 2 0 6 2,0 22,00
52 Emma Nielsen Denmark 1095 8 2 0 6 2,0 19,50
53 Ludvig Skalbak Denmark 0 8 2 0 6 2,0 19,00
54 Alex Henriksen Helsingborgs ASK 8 1 1 6 1,5 20,50
55 Ulf G. Andersson Limhamns SK 1102 5 1 0 4 1,0 18,50

Medlemssystemet

Round 1
1. Joel Storme J Storme 1583 - Sarah Sima Derlich S Derlich 1223 1 - 0
2. Gustav Johansson G Johansson 1216 - Patrick Rask P Rask 1519 1 - 0
3. Måns Andersson M Andersson 1505 - Robert Skytte R Skytte 1180 ½ - ½
4. Anna Blauhut A Blauhut 1150 - Per-Olov Sandgren P Sandgren 1492 1 - 0
5. Sigge Johansson S Johansson 1482 - Henrik Andreasson H Andreasson 1130 1 - 0
6. Elsa Andersson E Andersson 1116 - Assar Bergström A Bergström 1453 1 - 0
7. Fredrik Hansen F Hansen 1451 - Ulf G. Andersson U Andersson 1102 1 - 0
8. Emma Nielsen E Nielsen 1095 - Stina Johansson S Johansson 1441 0 - 1
9. Solomia Truskavetska S Truskavetska 1440 - Lana Ghaderi L Ghaderi 1078 0 - 1
10. Leo Andreasson L Andreasson - Jamal Ghaderi J Ghaderi 1425 1 - 0
11. Mikael Kelada M Kelada 1403 - Christian Kiilerich Andresen C Andresen 1 - 0
12. Edvard Andrén E Andrén - Ludwig Rosenius L Rosenius 1377 0 - 1
13. Noah Micheletti Edberg N Micheletti Edberg 1375 - Andreas Bjäre A Bjäre 1 - 0
14. Emil Dahlin E Dahlin - Georgios Tsiakiris G Tsiakiris 1348 1 - 0
15. Stefan Magnusson S Magnusson 1347 - Gustav Dingertz G Dingertz 1 - 0
16. Alex Henriksen A Henriksen - Luke Lyngsjö L Lyngsjö 1337 0 - 1
17. Dawen Wang D Wang 1337 - Niels Henriksen N Henriksen 1 - 0
18. Anders Håkansson A Håkansson - Mate Nagy M Nagy 1321 ½ - ½
19. Shanne Hedegaard Jacobsen S Jacobsen 1307 - Lars Jägare L Jägare 1 - 0
20. Elliot Kirchner E Kirchner - Patrik Möller P Möller 1302 ½ - ½
21. Leia Andries L Andries 1268 - Gary Sairahul Konduru G Konduru 0 - 1
22. Omar Mahdi O Mahdi - Hanna Jägare H Jägare 1258 0 - 1
23. Julina Savela J Savela 1256 - Edmund Ogbekene E Ogbekene 1 - 0
24. Michael Persson M Persson - Alexander Aindow A Aindow 1253 1 - 0
25. Johan Sjölander J Sjölander 1234 - Signe Persson S Persson 0 - 1
26. Joel Sandström J Sandström - Filip Dingertz F Dingertz 1228 0 - 1
27. Noan Ghaderi N Ghaderi 1226 - Ludvig Skalbak L Skalbak 1 - 0
28. Qianru Zhong Q Zhong - Frirond Frirond 1 - 0
Round 2
1. Filip Dingertz F Dingertz 1228 - Joel Storme J Storme 1583 0 - 1
2. Noan Ghaderi N Ghaderi 1226 - Sigge Johansson S Johansson 1482 0 - 1
3. Gustav Johansson G Johansson 1216 - Fredrik Hansen F Hansen 1451 0 - 1
4. Stina Johansson S Johansson 1441 - Anna Blauhut A Blauhut 1150 ½ - ½
5. Elsa Andersson E Andersson 1116 - Mikael Kelada M Kelada 1403 1 - 0
6. Ludwig Rosenius L Rosenius 1377 - Leo Andreasson L Andreasson ½ - ½
7. Lana Ghaderi L Ghaderi 1078 - Noah Micheletti Edberg N Micheletti Edberg 1375 0 - 1
8. Gary Sairahul Konduru G Konduru - Stefan Magnusson S Magnusson 1347 1 - 0
9. Luke Lyngsjö L Lyngsjö 1337 - Emil Dahlin E Dahlin 1 - 0
10. Signe Persson S Persson - Dawen Wang D Wang 1337 0 - 1
11. Qianru Zhong Q Zhong - Shanne Hedegaard Jacobsen S Jacobsen 1307 0 - 1
12. Hanna Jägare H Jägare 1258 - Michael Persson M Persson 0 - 1
13. Edmund Ogbekene E Ogbekene - Måns Andersson M Andersson 1505 0 - 1
14. Mate Nagy M Nagy 1321 - Elliot Kirchner E Kirchner 1 - 0
15. Patrik Möller P Möller 1302 - Anders Håkansson A Håkansson 0 - 1
16. Robert Skytte R Skytte 1180 - Julina Savela J Savela 1256 0 - 1
17. Patrick Rask P Rask 1519 - Emma Nielsen E Nielsen 1095 1 - 0
18. Per-Olov Sandgren P Sandgren 1492 - Christian Kiilerich Andresen C Andresen 1 - 0
19. Andreas Bjäre A Bjäre - Solomia Truskavetska S Truskavetska 1440 0 - 1
20. Jamal Ghaderi J Ghaderi 1425 - Edvard Andrén E Andrén 1 - 0
21. Georgios Tsiakiris G Tsiakiris 1348 - Gustav Dingertz G Dingertz 1 - 0
22. Niels Henriksen N Henriksen - Leia Andries L Andries 1268 0 - 1
23. Alexander Aindow A Aindow 1253 - Alex Henriksen A Henriksen 1 - 0
24. Lars Jägare L Jägare - Johan Sjölander J Sjölander 1234 1 - 0
25. Sarah Sima Derlich S Derlich 1223 - Omar Mahdi O Mahdi 1 - 0
26. Henrik Andreasson H Andreasson 1130 - Joel Sandström J Sandström 1 - 0
27. Ulf G. Andersson U Andersson 1102 - Ludvig Skalbak L Skalbak 1 - 0
Round 3
1. Joel Storme J Storme 1583 - Luke Lyngsjö L Lyngsjö 1337 1 - 0
2. Sigge Johansson S Johansson 1482 - Dawen Wang D Wang 1337 0 - 1
3. Fredrik Hansen F Hansen 1451 - Elsa Andersson E Andersson 1116 0 - 1
4. Noah Micheletti Edberg N Micheletti Edberg 1375 - Gary Sairahul Konduru G Konduru 0 - 1
5. Michael Persson M Persson - Måns Andersson M Andersson 1505 1 - 0
6. Shanne Hedegaard Jacobsen S Jacobsen 1307 - Stina Johansson S Johansson 1441 0 - 1
7. Anna Blauhut A Blauhut 1150 - Ludwig Rosenius L Rosenius 1377 0 - 1
8. Leo Andreasson L Andreasson - Mate Nagy M Nagy 1321 0 - 1
9. Julina Savela J Savela 1256 - Qianru Zhong Q Zhong 0 - 1
10. Anders Håkansson A Håkansson - Patrick Rask P Rask 1519 0 - 1
11. Filip Dingertz F Dingertz 1228 - Per-Olov Sandgren P Sandgren 1492 1 - 0
12. Solomia Truskavetska S Truskavetska 1440 - Noan Ghaderi N Ghaderi 1226 1 - 0
13. Sarah Sima Derlich S Derlich 1223 - Jamal Ghaderi J Ghaderi 1425 1 - 0
14. Mikael Kelada M Kelada 1403 - Gustav Johansson G Johansson 1216 1 - 0
15. Henrik Andreasson H Andreasson 1130 - Georgios Tsiakiris G Tsiakiris 1348 ½ - ½
16. Stefan Magnusson S Magnusson 1347 - Ulf G. Andersson U Andersson 1102 1 - 0
17. Leia Andries L Andries 1268 - Lana Ghaderi L Ghaderi 1078 0 - 1
18. Emil Dahlin E Dahlin - Hanna Jägare H Jägare 1258 0 - 1
19. Lars Jägare L Jägare - Alexander Aindow A Aindow 1253 1 - 0
20. Patrik Möller P Möller 1302 - Signe Persson S Persson 1 - 0
21. Elliot Kirchner E Kirchner - Robert Skytte R Skytte 1180 ½ - ½
22. Johan Sjölander J Sjölander 1234 - Edmund Ogbekene E Ogbekene 1 - 0
23. Gustav Dingertz G Dingertz - Assar Bergström A Bergström 1453 0 - 1
24. Emma Nielsen E Nielsen 1095 - Alex Henriksen A Henriksen 0 - 1
25. Christian Kiilerich Andresen C Andresen - Niels Henriksen N Henriksen 1 - 0
26. Edvard Andrén E Andrén - Omar Mahdi O Mahdi 1 - 0
27. Joel Sandström J Sandström - Andreas Bjäre A Bjäre 0 - 1
28. Ludvig Skalbak L Skalbak - Frirond Frirond 1 - 0
Round 4
1. Elsa Andersson E Andersson 1116 - Joel Storme J Storme 1583 ½ - ½
2. Dawen Wang D Wang 1337 - Michael Persson M Persson 1 - 0
3. Gary Sairahul Konduru G Konduru - Ludwig Rosenius L Rosenius 1377 0 - 1
4. Stina Johansson S Johansson 1441 - Mate Nagy M Nagy 1321 0 - 1
5. Patrick Rask P Rask 1519 - Shanne Hedegaard Jacobsen S Jacobsen 1307 ½ - ½
6. Luke Lyngsjö L Lyngsjö 1337 - Sigge Johansson S Johansson 1482 ½ - ½
7. Hanna Jägare H Jägare 1258 - Fredrik Hansen F Hansen 1451 0 - 1
8. Solomia Truskavetska S Truskavetska 1440 - Filip Dingertz F Dingertz 1228 1 - 0
9. Mikael Kelada M Kelada 1403 - Sarah Sima Derlich S Derlich 1223 1 - 0
10. Qianru Zhong Q Zhong - Noah Micheletti Edberg N Micheletti Edberg 1375 1 - 0
11. Lana Ghaderi L Ghaderi 1078 - Stefan Magnusson S Magnusson 1347 1 - 0
12. Georgios Tsiakiris G Tsiakiris 1348 - Lars Jägare L Jägare 1 - 0
13. Måns Andersson M Andersson 1505 - Anna Blauhut A Blauhut 1150 1 - 0
14. Leo Andreasson L Andreasson - Patrik Möller P Möller 1302 0 - 1
15. Anders Håkansson A Håkansson - Julina Savela J Savela 1256 ½ - ½
16. Per-Olov Sandgren P Sandgren 1492 - Henrik Andreasson H Andreasson 1130 0 - 1
17. Assar Bergström A Bergström 1453 - Ulf G. Andersson U Andersson 1102 1 - 0
18. Jamal Ghaderi J Ghaderi 1425 - Emil Dahlin E Dahlin 0 - 1
19. Christian Kiilerich Andresen C Andresen - Leia Andries L Andries 1268 0 - 1
20. Alexander Aindow A Aindow 1253 - Elliot Kirchner E Kirchner 1 - 0
21. Andreas Bjäre A Bjäre - Johan Sjölander J Sjölander 1234 1 - 0
22. Signe Persson S Persson - Noan Ghaderi N Ghaderi 1226 0 - 1
23. Ludvig Skalbak L Skalbak - Gustav Johansson G Johansson 1216 0 - 1
24. Robert Skytte R Skytte 1180 - Edvard Andrén E Andrén 0 - 1
25. Alex Henriksen A Henriksen - Edmund Ogbekene E Ogbekene 0 - 1
26. Niels Henriksen N Henriksen - Emma Nielsen E Nielsen 1095 1 - 0
27. Gustav Dingertz G Dingertz - Joel Sandström J Sandström 1 - 0
28. Omar Mahdi O Mahdi - Frirond Frirond 1 - 0
Round 5
1. Joel Storme J Storme 1583 - Dawen Wang D Wang 1337 0 - 1
2. Ludwig Rosenius L Rosenius 1377 - Elsa Andersson E Andersson 1116 1 - 0
3. Mate Nagy M Nagy 1321 - Solomia Truskavetska S Truskavetska 1440 0 - 1
4. Fredrik Hansen F Hansen 1451 - Gary Sairahul Konduru G Konduru 0 - 1
5. Michael Persson M Persson - Mikael Kelada M Kelada 1403 0 - 1
6. Lana Ghaderi L Ghaderi 1078 - Qianru Zhong Q Zhong ½ - ½
7. Patrik Möller P Möller 1302 - Patrick Rask P Rask 1519 ½ - ½
8. Shanne Hedegaard Jacobsen S Jacobsen 1307 - Måns Andersson M Andersson 1505 1 - 0
9. Sigge Johansson S Johansson 1482 - Georgios Tsiakiris G Tsiakiris 1348 0 - 1
10. Henrik Andreasson H Andreasson 1130 - Stina Johansson S Johansson 1441 0 - 1
11. Noah Micheletti Edberg N Micheletti Edberg 1375 - Luke Lyngsjö L Lyngsjö 1337 0 - 1
12. Noan Ghaderi N Ghaderi 1226 - Assar Bergström A Bergström 1453 ½ - ½
13. Stefan Magnusson S Magnusson 1347 - Sarah Sima Derlich S Derlich 1223 0 - 1
14. Gustav Johansson G Johansson 1216 - Leia Andries L Andries 1268 ½ - ½
15. Lars Jägare L Jägare - Hanna Jägare H Jägare 1258 0 - 1
16. Julina Savela J Savela 1256 - Andreas Bjäre A Bjäre 1 - 0
17. Edvard Andrén E Andrén - Alexander Aindow A Aindow 1253 0 - 1
18. Filip Dingertz F Dingertz 1228 - Anders Håkansson A Håkansson 1 - 0
19. Emil Dahlin E Dahlin - Anna Blauhut A Blauhut 1150 0 - 1
20. Edmund Ogbekene E Ogbekene - Leo Andreasson L Andreasson 1 - 0
21. Per-Olov Sandgren P Sandgren 1492 - Gustav Dingertz G Dingertz 1 - 0
22. Elliot Kirchner E Kirchner - Jamal Ghaderi J Ghaderi 1425 0 - 1
23. Johan Sjölander J Sjölander 1234 - Alex Henriksen A Henriksen 1 - 0
24. Omar Mahdi O Mahdi - Robert Skytte R Skytte 1180 ½ - ½
25. Ulf G. Andersson U Andersson 1102 - Signe Persson S Persson 0 - 1
26. Ludvig Skalbak L Skalbak - Christian Kiilerich Andresen C Andresen 0 - 1
27. Joel Sandström J Sandström - Niels Henriksen N Henriksen 1 - 0
28. Emma Nielsen E Nielsen 1095 - Frirond Frirond 1 - 0
Round 6
1. Dawen Wang D Wang 1337 - Ludwig Rosenius L Rosenius 1377 0 - 1
2. Gary Sairahul Konduru G Konduru - Solomia Truskavetska S Truskavetska 1440 0 - 1
3. Stina Johansson S Johansson 1441 - Mikael Kelada M Kelada 1403 0 - 1
4. Qianru Zhong Q Zhong - Joel Storme J Storme 1583 0 - 1
5. Georgios Tsiakiris G Tsiakiris 1348 - Shanne Hedegaard Jacobsen S Jacobsen 1307 1 - 0
6. Luke Lyngsjö L Lyngsjö 1337 - Julina Savela J Savela 1256 0 - 1
7. Mate Nagy M Nagy 1321 - Lana Ghaderi L Ghaderi 1078 1 - 0
8. Elsa Andersson E Andersson 1116 - Patrik Möller P Möller 1302 0 - 1
9. Patrick Rask P Rask 1519 - Michael Persson M Persson 1 - 0
10. Alexander Aindow A Aindow 1253 - Fredrik Hansen F Hansen 1451 ½ - ½
11. Hanna Jägare H Jägare 1258 - Filip Dingertz F Dingertz 1228 1 - 0
12. Sarah Sima Derlich S Derlich 1223 - Sigge Johansson S Johansson 1482 0 - 1
13. Måns Andersson M Andersson 1505 - Noan Ghaderi N Ghaderi 1226 1 - 0
14. Assar Bergström A Bergström 1453 - Gustav Johansson G Johansson 1216 ½ - ½
15. Leia Andries L Andries 1268 - Henrik Andreasson H Andreasson 1130 1 - 0
16. Anna Blauhut A Blauhut 1150 - Stefan Magnusson S Magnusson 1347 0 - 1
17. Andreas Bjäre A Bjäre - Per-Olov Sandgren P Sandgren 1492 1 - 0
18. Jamal Ghaderi J Ghaderi 1425 - Anders Håkansson A Håkansson 1 - 0
19. Signe Persson S Persson - Noah Micheletti Edberg N Micheletti Edberg 1375 0 - 1
20. Emil Dahlin E Dahlin - Johan Sjölander J Sjölander 1234 1 - 0
21. Edmund Ogbekene E Ogbekene - Edvard Andrén E Andrén 0 - 1
22. Christian Kiilerich Andresen C Andresen - Lars Jägare L Jägare 0 - 1
23. Robert Skytte R Skytte 1180 - Leo Andreasson L Andreasson 1 - 0
24. Emma Nielsen E Nielsen 1095 - Omar Mahdi O Mahdi 0 - 1
25. Gustav Dingertz G Dingertz - Elliot Kirchner E Kirchner ½ - ½
26. Niels Henriksen N Henriksen - Ludvig Skalbak L Skalbak 1 - 0
27. Alex Henriksen A Henriksen - Joel Sandström J Sandström 0 - 1
Round 7
1. Ludwig Rosenius L Rosenius 1377 - Georgios Tsiakiris G Tsiakiris 1348 1 - 0
2. Mikael Kelada M Kelada 1403 - Dawen Wang D Wang 1337 0 - 1
3. Solomia Truskavetska S Truskavetska 1440 - Julina Savela J Savela 1256 1 - 0
4. Joel Storme J Storme 1583 - Mate Nagy M Nagy 1321 0 - 1
5. Hanna Jägare H Jägare 1258 - Patrick Rask P Rask 1519 ½ - ½
6. Patrik Möller P Möller 1302 - Gary Sairahul Konduru G Konduru 0 - 1
7. Leia Andries L Andries 1268 - Måns Andersson M Andersson 1505 0 - 1
8. Sigge Johansson S Johansson 1482 - Elsa Andersson E Andersson 1116 ½ - ½
9. Fredrik Hansen F Hansen 1451 - Qianru Zhong Q Zhong 1 - 0
10. Lana Ghaderi L Ghaderi 1078 - Stina Johansson S Johansson 1441 ½ - ½
11. Shanne Hedegaard Jacobsen S Jacobsen 1307 - Luke Lyngsjö L Lyngsjö 1337 1 - 0
12. Filip Dingertz F Dingertz 1228 - Alexander Aindow A Aindow 1253 1 - 0
13. Edvard Andrén E Andrén - Assar Bergström A Bergström 1453 0 - 1
14. Gustav Johansson G Johansson 1216 - Jamal Ghaderi J Ghaderi 1425 0 - 1
15. Noah Micheletti Edberg N Micheletti Edberg 1375 - Emil Dahlin E Dahlin 1 - 0
16. Stefan Magnusson S Magnusson 1347 - Andreas Bjäre A Bjäre 1 - 0
17. Lars Jägare L Jägare - Sarah Sima Derlich S Derlich 1223 0 - 1
18. Noan Ghaderi N Ghaderi 1226 - Michael Persson M Persson 1 - 0
19. Henrik Andreasson H Andreasson 1130 - Robert Skytte R Skytte 1180 1 - 0
20. Omar Mahdi O Mahdi - Anna Blauhut A Blauhut 1150 0 - 1
21. Per-Olov Sandgren P Sandgren 1492 - Signe Persson S Persson 1 - 0
22. Johan Sjölander J Sjölander 1234 - Niels Henriksen N Henriksen 1 - 0
23. Joel Sandström J Sandström - Edmund Ogbekene E Ogbekene 0 - 1
24. Anders Håkansson A Håkansson - Christian Kiilerich Andresen C Andresen 1 - 0
25. Leo Andreasson L Andreasson - Gustav Dingertz G Dingertz 0 - 1
26. Elliot Kirchner E Kirchner - Alex Henriksen A Henriksen ½ - ½
27. Ludvig Skalbak L Skalbak - Emma Nielsen E Nielsen 1095 0 - 1
Round 8
1. Ludwig Rosenius L Rosenius 1377 - Solomia Truskavetska S Truskavetska 1440 1 - 0
2. Dawen Wang D Wang 1337 - Mate Nagy M Nagy 1321 0 - 1
3. Gary Sairahul Konduru G Konduru - Mikael Kelada M Kelada 1403 0 - 1
4. Georgios Tsiakiris G Tsiakiris 1348 - Joel Storme J Storme 1583 ½ - ½
5. Patrick Rask P Rask 1519 - Fredrik Hansen F Hansen 1451 1 - 0
6. Måns Andersson M Andersson 1505 - Hanna Jägare H Jägare 1258 1 - 0
7. Julina Savela J Savela 1256 - Shanne Hedegaard Jacobsen S Jacobsen 1307 0 - 1
8. Jamal Ghaderi J Ghaderi 1425 - Sigge Johansson S Johansson 1482 0 - 1
9. Assar Bergström A Bergström 1453 - Lana Ghaderi L Ghaderi 1078 1 - 0
10. Stina Johansson S Johansson 1441 - Filip Dingertz F Dingertz 1228 0 - 1
11. Sarah Sima Derlich S Derlich 1223 - Noah Micheletti Edberg N Micheletti Edberg 1375 ½ - ½
12. Elsa Andersson E Andersson 1116 - Stefan Magnusson S Magnusson 1347 1 - 0
13. Luke Lyngsjö L Lyngsjö 1337 - Noan Ghaderi N Ghaderi 1226 0 - 1
14. Anna Blauhut A Blauhut 1150 - Leia Andries L Andries 1268 1 - 0
15. Alexander Aindow A Aindow 1253 - Henrik Andreasson H Andreasson 1130 0 - 1
16. Edvard Andrén E Andrén - Per-Olov Sandgren P Sandgren 1492 0 - 1
17. Michael Persson M Persson - Johan Sjölander J Sjölander 1234 1 - 0
18. Edmund Ogbekene E Ogbekene - Anders Håkansson A Håkansson 0 - 1
19. Andreas Bjäre A Bjäre - Emil Dahlin E Dahlin 1 - 0
20. Robert Skytte R Skytte 1180 - Lars Jägare L Jägare 1 - 0
21. Gustav Dingertz G Dingertz - Omar Mahdi O Mahdi 1 - 0
22. Signe Persson S Persson - Emma Nielsen E Nielsen 1095 1 - 0
23. Niels Henriksen N Henriksen - Elliot Kirchner E Kirchner 0 - 1
24. Christian Kiilerich Andresen C Andresen - Joel Sandström J Sandström 0 - 1
25. Alex Henriksen A Henriksen - Ludvig Skalbak L Skalbak 0 - 1
26. Leo Andreasson L Andreasson - Frirond Frirond 1 - 0