Kiel: GM-turnering med Jonny Hector

Slutställning PlSpelareEloPo1 Meshkovs, Nikita255072 Svane, Frederik24706½3 Hector, Jonny244364 Khenkin, Igor25364½5 Parvanyan, Ashot24604½6 Baenziger, Fabian239147 Olsen, Filip Boe23783½8 Vrolijk, Liam24793½9 Pajeken, Jakob Leon2387310 Arndt, Magnus23232½ Startfältet:GM 2550 Nikita Meshkovs, LettlandGM 2536 Igor Khenkin, TysklandGM 2443 Jonny Hector, SverigeIM 2479 Liam Vrolijk, […]

Skol-SM

LIVEPARTIER & RESULTAT: RESULTAT: Spelas i Helsingborg.

Ryska mästerskapet

Startlista, öppen klass: SpelareElo Andreikin, Dmitry2728 Vitiugov, Nikita2727 Esipenko, Andrey2720 Alekseenko, Kirill2710 Fedoseev, Vladimir2704 Matlakov, Maxim2682 Predke, Alexandr2666 Ponkratov, Pavel2659 Rakhmanov, Aleksandr2657 Chigaev, Maksim2639 Motylev, Alexander2624 Goryachkina, Aleksandra2602 Startlista, damklassen: SpelareElo Shuvalova, Polina2509 Kashlinskaya, Alina2493 Pogonina, Natalija2467 Gunina, Valentina2462 Galliamova, Alisa2421 Bodnaruk, Anastasia2415 Girya, Olga2410 Garifullina, Leya2409 Guseva, Marina2394 Bivol, Alina2392 Voit, Daria2357 Ovod, […]

Skara: Veteranträffen

Resultat: Anmälan:Josef Håkanson, telefon: 076-623 63 70, vastgotaschack@gmail.comsenast 1 oktober 2021. Ange i anmälan om ni har allergier eller önskarspecialkost.

Fagernes chess international

RESULTAT: Svenska deltagare, GM-gruppen:GM Tiger Hillarp, Växjö SKGM Erik Blomqvist, Rockaden StockholmGM Stellan Brynell, Limhamns SKIM Jung Min Seo, Rockaden StockholmFM Carl Cederstam Barsk, Stockholms SchacksällskapFM Theodor Kenneskog, Rockaden StockholmFM […]

Följ Pia Cramling i spanska ligan

Svensk deltagare:GM Pia Cramling, C.A. Silla Lagen KlubbElosnittStad/regionANDREU PATERNA2586Paterna (Valencia)MAGIC EXTREMADURA2557Merida (Badajoz)C.A. SILLA2616Silla (Valencia)SESTAO HOTEL NAVAL2534Sestao (Vizcaya)CLUB DEPORTIVO XADREZ OURENSE2452Orense (Orense)C.A. JAIME CASAS DE MONZON2521Monzon (Huesca)DUOBENIAJAN COSTA CALIDA2598Murcia (Murcia)GROS XAKE […]

Bundesligan

Svenska spelare i de olika trupperna:GM Nils Grandelius, Hamburger SKIM Linus Johansson, Bayern MünchenIM Philip Lindgren, Bayern MünchenIM Martin Lokander, Bayern MünchenIM Stefan Schneider, Bayern MünchenGM Jonny Hector, SK Doppelbauer […]

Ungdoms-EM

LIVE: LIVE: RESULTAT: RESULTAT: Svenska deltagare med startranking:20 år: IM Milton Pantzar, Västerås SK CM Leo Crevatin, Rockaden Stockholm18 år: FM Hampus Sörensen, Team Pelaro Alingsås FM Kaan Kücüksari, Lunds […]