Påskturneringen 2022

Påskturneringen 2022 Påskturneringen 2022 Lilla Påskturneringen 2022
Se den officiella resultatsidan för fler detaljer

Lilla Påskturneringen 2022

Namn Klubb Rating SP + = - Poäng Kv
1 Adam Morell Lunds ASK 1448 8 6 2 0 7,0 32,50
2 Pratyush Tripathi SS 4 Springare 0 8 6 1 1 6,5 33,00
3 Jung Hoon Seo Trojanska Hästen 1304 8 4 2 2 5,0 33,50
4 Filip Dingertz Kristallens SK 1199 8 4 1 3 4,5 32,50
5 Gustav Dingertz Kristallens SK 1352 8 4 1 3 4,5 28,00
6 Maksim Poley SS 4 Springare 1367 8 3 2 3 4,0 35,00
7 Vidar Seiger SS 4 Springare 0 8 3 2 3 4,0 35,00
8 Edwin Chen Trojanska Hästen 1185 8 3 2 3 4,0 32,50
9 Aryan Banerjee SS 4 Springare 1374 8 3 1 4 3,5 26,50
10 Mats Wall Säffle SK 1379 8 2 3 3 3,5 25,50
11 Kenthy Pettersson Schack 08, Norrköping 1272 5 3 1 1 3,5 16,00
12 Kent Jönsson Säffle SK 1289 8 2 2 4 3,0 29,00
13 Vincent Lithén Schack 08, Norrköping 0 8 2 0 6 2,0 27,00
14 Kristina Flynner Linköpings ASS 0 8 1 0 7 1,0 26,00

Medlemssystemet

Round 1
1. Kent Jönsson K Jönsson 1289 - Adam Morell A Morell 1448 0 - 1
2. Mats Wall M Wall 1379 - Filip Dingertz F Dingertz 1199 0 - 1
3. Edwin Chen E Chen 1185 - Aryan Banerjee A Banerjee 1374 1 - 0
4. Maksim Poley M Poley 1367 - Kristina Flynner K Flynner 1 - 0
5. Vincent Lithén V Lithén - Gustav Dingertz G Dingertz 1352 0 - 1
6. Jung Hoon Seo J Seo 1304 - Vidar Seiger V Seiger ½ - ½
7. Pratyush Tripathi P Tripathi - Frirond Frirond 1 - 0
Round 2
1. Adam Morell A Morell 1448 - Edwin Chen E Chen 1185 1 - 0
2. Filip Dingertz F Dingertz 1199 - Maksim Poley M Poley 1367 1 - 0
3. Gustav Dingertz G Dingertz 1352 - Pratyush Tripathi P Tripathi 0 - 1
4. Aryan Banerjee A Banerjee 1374 - Jung Hoon Seo J Seo 1304 0 - 1
5. Vidar Seiger V Seiger - Mats Wall M Wall 1379 1 - 0
6. Kristina Flynner K Flynner - Kent Jönsson K Jönsson 1289 0 - 1
7. Vincent Lithén V Lithén - Frirond Frirond 1 - 0
Round 3
1. Pratyush Tripathi P Tripathi - Adam Morell A Morell 1448 ½ - ½
2. Jung Hoon Seo J Seo 1304 - Filip Dingertz F Dingertz 1199 1 - 0
3. Maksim Poley M Poley 1367 - Vidar Seiger V Seiger 1 - 0
4. Edwin Chen E Chen 1185 - Gustav Dingertz G Dingertz 1352 1 - 0
5. Kent Jönsson K Jönsson 1289 - Vincent Lithén V Lithén 1 - 0
6. Mats Wall M Wall 1379 - Aryan Banerjee A Banerjee 1374 0 - 1
7. Kristina Flynner K Flynner - Frirond Frirond 1 - 0
Round 4
1. Adam Morell A Morell 1448 - Jung Hoon Seo J Seo 1304 1 - 0
2. Pratyush Tripathi P Tripathi - Maksim Poley M Poley 1367 0 - 1
3. Filip Dingertz F Dingertz 1199 - Kent Jönsson K Jönsson 1289 1 - 0
4. Vidar Seiger V Seiger - Edwin Chen E Chen 1185 1 - 0
5. Aryan Banerjee A Banerjee 1374 - Vincent Lithén V Lithén 1 - 0
6. Gustav Dingertz G Dingertz 1352 - Kristina Flynner K Flynner 1 - 0
7. Kenthy Pettersson K Pettersson 1272 - Mats Wall M Wall 1379 ½ - ½
Round 5
1. Maksim Poley M Poley 1367 - Adam Morell A Morell 1448 0 - 1
2. Vidar Seiger V Seiger - Filip Dingertz F Dingertz 1199 1 - 0
3. Jung Hoon Seo J Seo 1304 - Pratyush Tripathi P Tripathi 0 - 1
4. Gustav Dingertz G Dingertz 1352 - Aryan Banerjee A Banerjee 1374 1 - 0
5. Kent Jönsson K Jönsson 1289 - Edwin Chen E Chen 1185 0 - 1
6. Kristina Flynner K Flynner - Mats Wall M Wall 1379 0 - 1
7. Vincent Lithén V Lithén - Kenthy Pettersson K Pettersson 1272 0 - 1
Round 6
1. Adam Morell A Morell 1448 - Vidar Seiger V Seiger 1 - 0
2. Filip Dingertz F Dingertz 1199 - Pratyush Tripathi P Tripathi 0 - 1
3. Edwin Chen E Chen 1185 - Maksim Poley M Poley 1367 ½ - ½
4. Jung Hoon Seo J Seo 1304 - Gustav Dingertz G Dingertz 1352 1 - 0
5. Aryan Banerjee A Banerjee 1374 - Kent Jönsson K Jönsson 1289 ½ - ½
6. Mats Wall M Wall 1379 - Vincent Lithén V Lithén 1 - 0
7. Kenthy Pettersson K Pettersson 1272 - Kristina Flynner K Flynner 1 - 0
Round 7
1. Filip Dingertz F Dingertz 1199 - Adam Morell A Morell 1448 ½ - ½
2. Pratyush Tripathi P Tripathi - Edwin Chen E Chen 1185 1 - 0
3. Maksim Poley M Poley 1367 - Jung Hoon Seo J Seo 1304 ½ - ½
4. Vidar Seiger V Seiger - Gustav Dingertz G Dingertz 1352 ½ - ½
5. Kent Jönsson K Jönsson 1289 - Mats Wall M Wall 1379 ½ - ½
6. Aryan Banerjee A Banerjee 1374 - Kenthy Pettersson K Pettersson 1272 0 - 1
7. Vincent Lithén V Lithén - Kristina Flynner K Flynner 1 - 0
Round 8
1. Adam Morell A Morell 1448 - Kenthy Pettersson K Pettersson 1272 1 - 0
2. Pratyush Tripathi P Tripathi - Vidar Seiger V Seiger 1 - 0
3. Gustav Dingertz G Dingertz 1352 - Maksim Poley M Poley 1367 1 - 0
4. Jung Hoon Seo J Seo 1304 - Kent Jönsson K Jönsson 1289 1 - 0
5. Edwin Chen E Chen 1185 - Mats Wall M Wall 1379 ½ - ½
6. Vincent Lithén V Lithén - Filip Dingertz F Dingertz 1199 0 - 1
7. Kristina Flynner K Flynner - Aryan Banerjee A Banerjee 1374 0 - 1