VSF distriktsserie 2019-2020

VSF distriktsserie 2019-2020

Lag SP + = - PP MP
1 SA Fenix Springaren 6 5 1 0 19,0 11
2 Tanums SS II 6 4 2 0 18,0 10
3 Lidköpings SS II 6 3 2 1 14,5 8
4 Uddevalla SS 6 4 0 2 14,0 8
5 Falköpings SS 6 3 1 2 14,5 7
6 Borås-Fristad SK 6 2 3 1 12,5 7
7 Tanums SS III 6 2 2 2 14,0 6
8 Team Pelaro Alingsås SS III 6 3 0 3 13,5 6
9 Vara SS 6 2 2 2 12,0 6
10 Tanums SS IV 6 2 2 2 10,5 6
11 Ulricehamns SK 6 3 0 3 10,5 6
12 SA Mark III 6 1 3 2 11,5 5
13 Skara SS II 6 1 1 4 11,0 3
14 SA Mark II 6 0 3 3 8,0 3
15 Skara SS III 5 1 0 4 4,5 2

Visa resultat i medlemssystemet för mer information

Lördag 26 oktober
r1 2019-10-26 Skara SS III - Skara SS III ½ - 4 Spelas i Skara SS klubblokal 1)
r1 2019-10-26 Falköpings SS - Lidköpings SS II ½ - Spelas i Skara SS klubblokal 2)
r1 2019-10-26 Vara SS - Frirond 4 - ½ Andra ronden börjar kl 14. Vara SS spelar andra ronden i Skara. 3)
r1 2019-10-26 Tanums SS IV - Tanums SS IV 4 - ½ Spelas i Tanums SS klubblokal, Tanumshede 4)
r1 2019-10-26 Tanums SS IV - Uddevalla SS 1 - 3 Spelas i Tanums SS klubblokal, Tanumshede 5)
r1 2019-10-26 SA Mark II - SA Mark II 2 - 2 Spelas i Kinna, PRO-gården 6)
r1 2019-10-26 SA Fenix Springaren - Borås-Fristad SK - ½ Spelas i Kinna, PRO-gården 7)
r1 2019-10-26 Team Pelaro Alingsås SS III - Ulricehamns SK 1 - 3 Spelas i Kinna, PRO-gården 8)
r2 2019-10-26 Skara SS III - Lidköpings SS II -
r2 2019-10-26 Vara SS - Falköpings SS -
r2 2019-10-26 Skara SS III - Frirond 4 - ½
r2 2019-10-26 Ulricehamns SK - SA Fenix Springaren 1 - 3
r2 2019-10-26 SA Mark II - Team Pelaro Alingsås SS III - ½
r2 2019-10-26 Borås-Fristad SK - SA Mark II 2 - 2
r2 2019-10-26 Uddevalla SS - Tanums SS IV -
r2 2019-10-26 Tanums SS IV - Tanums SS IV 3 - 1
  • 1) Spelas i Skara SS klubblokal
  • 2) Spelas i Skara SS klubblokal
  • 3) Andra ronden börjar kl 14. Vara SS spelar andra ronden i Skara.
  • 4) Spelas i Tanums SS klubblokal, Tanumshede
  • 5) Spelas i Tanums SS klubblokal, Tanumshede
  • 6) Spelas i Kinna, PRO-gården
  • 7) Spelas i Kinna, PRO-gården
  • 8) Spelas i Kinna, PRO-gården
Lördag 23 november
r3 2019-11-23 Lidköpings SS II - Vara SS 2 - 2
r3 2019-11-23 Tanums SS IV - SA Fenix Springaren 2 - 2 Alla lag spelar andra sammandraget i Östlyckeskolans matsal, Alingsås. 9)
r3 2019-11-23 Skara SS III - SA Mark II 2 - 2
r3 2019-11-23 SA Mark II - Ulricehamns SK 1 - 3
r3 2019-11-23 Uddevalla SS - Skara SS III 4 - ½
r3 2019-11-23 Borås-Fristad SK - Tanums SS IV 2 - 2
r3 2019-11-23 Team Pelaro Alingsås SS III - Falköpings SS 1 - 3
r3 2019-11-23 Tanums SS IV - Frirond 4 - ½ Fjärde ronden börjar klockan 14. 10)
r4 2019-11-23 SA Fenix Springaren - Lidköpings SS II 3 - 1
r4 2019-11-23 Tanums SS IV - Vara SS - ½
r4 2019-11-23 Ulricehamns SK - SA Mark II -
r4 2019-11-23 Skara SS III - Uddevalla SS -
r4 2019-11-23 Tanums SS IV - SA Mark II 2 - 2
r4 2019-11-23 Borås-Fristad SK - Skara SS III - ½
r4 2019-11-23 Falköpings SS - Tanums SS IV 2 - 2
r4 2019-11-23 Team Pelaro Alingsås SS III - Frirond 4 - ½
  • 9) Alla lag spelar andra sammandraget i Östlyckeskolans matsal, Alingsås.
  • 10) Fjärde ronden börjar klockan 14.
Lördag 8 februari
r5 2020-02-08 Uddevalla SS - SA Fenix Springaren ½ - 4 Femte ronden börjar klockan 10.00 11)
r5 2020-02-08 Ulricehamns SK - Tanums SS IV ½ - 4
r5 2020-02-08 SA Mark II - Lidköpings SS II ½ -
r5 2020-02-08 Tanums SS IV - Vara SS 3 - 1
r5 2020-02-08 Skara SS III - Borås-Fristad SK -
r5 2020-02-08 Tanums SS IV - SA Mark II 4 - ½
r5 2020-02-08 Skara SS III - Team Pelaro Alingsås SS III ½ - 4 Skara SS 3 lämnar walk over i rond fem och sex. 12)
r5 2020-02-08 Falköpings SS - Frirond 4 - ½ Sjätte ronden börjar klockan 14.00 13)
r6 2020-02-08 SA Fenix Springaren - Tanums SS IV - ½
r6 2020-02-08 Lidköpings SS II - Tanums SS IV 2 - 2
r6 2020-02-08 Uddevalla SS - Ulricehamns SK 3 - 1
r6 2020-02-08 Vara SS - Borås-Fristad SK 2 - 2
r6 2020-02-08 SA Mark II - Tanums SS IV 2 - 2
r6 2020-02-08 Falköpings SS - Skara SS III - ½
r6 2020-02-08 SA Mark II - Team Pelaro Alingsås SS III 1 - 3
  • 11) Femte ronden börjar klockan 10.00
  • 12) Skara SS 3 lämnar walk over i rond fem och sex.
  • 13) Sjätte ronden börjar klockan 14.00