Distriktsfinal Stockholm dag 1 2017-03-13

Tävling: Distriktsfinal Stockholm
Datum: 2017-03-13
Deltagare: 2.242
Plac Klass Poäng
1 Helenelundskolan 4A 287
2 Tegelhagens skola 4B 283
3 Fredrikshovs skola 4 281
4 Tegelhagens skola 4A 273
5 Helenelundsskolan 4C 271
6 Gärdesskolan 4A 268
Ålstensskolan 4D 268
8 Sätraskolan 4B 266
9 Helenelundsskolan 4D 258
10 Hägerstenshamnens skola 4A 253
11 Hägerstenshamnen skola 4B 252
Johan Skytteskolan 4C 252
13 Essingeskolan 4DE 251
14 Gubbängsskolan 4B 249
15 IES Enskede 4A 247
Ålstensskolan 4C 247
17 Fornuddens skola 4B 245
Södermalmskyrkans kristna skola 4 245
Ålstensskolan 4B 242
20 Metapontum 4 142
Älvkvarnsskolan 4B 242
22 Hässelby Villastads skola 4A 241
Musikskolan Lilla Akademien 4 241
24 Brotorpsskolan 4A 240
Älvkvarnsskolan 4A 240
26 Johan Skytteskolan 4A 239
27 Estniska skolan 4 238
Helenelundsskolan 4B 238
Lilla Alby skola 4A 238
Lugnets skola Stranden 4 238
31 Franska skolan 4A 236
32 Kungsholmens grundskola 4B 235
33 IES Enskede 4C 234
IES Enskede 4E 234
35 Gubbängsskolan 4A 232
36 IES Enskede 4D 231
37 Mariehällsskolan 4A 230
Rödabergsskolan 4A 230
39 Enbacksskolan 4.2 229
Kungsholmens Grundskola 4D 229
Ålstensskolan 4A 229
42 Enbacksskolan 4.1 226
Sätraskolan 4A 226
44 Johan Skytteskolan 4B 225
45 Internationella Engelska skolan i Skärholmen 4C 224
Mälarhöjdens skola 4B 224
47 Fornuddens skola 4A 223
48 Hässelby Villastads skola 4B 220
49 Kungsholmens Grundskola 4C 219
50 Katarina Södra skola 4 röd 218
51 Brotorpsskolan 4B 216
Kungssholmens Grundskola 4A 216
53 Kristofferskolan 4B 215
Kristofferskolan 4C 215
Rödabergsskolan 4C 215
56 IES Enskede 4B 213
Katarina Södra skola 4 grön 213
58 Kymlingeskolan 4A 211
59 Bergfotens skola 4 208
Sörgårdsskolan S4A 208
61 Hanvikens skola 4B 207
Hökarängsskolan 4B 207
Lugnets skola Fjället 06 207
64 Mariehällsskolan 4B 205
65 Bromma Enskilda skola 4B 204
Ekensbergsskolan 4 204
Mälarhöjdens skola 4A 204
68 Internationella Engelska Skola i Skärholmen 4A 203
Internationella Engelska Skola i Skärholmen 4B 203
Kvarnbyskolan 4A 203
71 Brageskolan 4AB 197
IES Älvsjö 4A 197
73 Sätraskolan 4C 196
74 Tornadoskolan 4 195
75 Franska Skolan 4B 192
Raoul Wallenbergskolan 4A 192
77 IES Älvsjö 4D 190
78 Katarina Södra Skola 4 blå 189
Lilla Albyskolan 4B 189
80 Gärdesskolan 4B 188
81 Hässelby Villastadskola 4C 186
82 Kymlingeskolan 4B 184
83 Studemaskolan 4 183
84 Grönkullaskolan 4C 181
Internationella Engelska Skolan i Skärholmen 4D 181
86 Lugnets skola Ängen 06 179
87 Grönkullaskolan 4A 178
88 Grönkullaskolan 4B 177
89 Farstaängskolan 4A 175
90 Hökarängsskolan 4A 174
91 Alzahraa Idealiska Akademi 4 171
92 Kvarnbyskolan 4B 163
93 Vittra Telefonplan 154
94 Elma School 4 145
95 Norrvikens Skola 4A 143
96 IES Älvsjö 4B 133
97 IES Älvsjö 4C 99
De tio främsta lagen är kvalificerade till riksfinalen i Västerås