Laddar Evenemang

« Alla Evenemang

  • Detta evenemang har redan ägt rum.

Prag Open

januari 7 januari 14

Slutresultat, A Open:

PlSpelareLandEloPo TB Elo +/-
1GM Mirzoev AzerAZE24327,551,014,1
2Kozak AntoniPOL23777,549,536,8
3Vojta JakubCZE22167,049,5122,0
4GM Urkedal FrodeNOR25537,049,0-3,7
5CM Carlsson LudvigSWE23557,047,025,2
6FM Czerw DawidPOL23967,045,54,7
7IM Plischki SebastianGER23757,045,01,4
8IM Pijpers ArthurNED24866,551,5-0,2
9GM Jurcik MarianSVK23976,550,09,3
10FM Haring FilipSVK23986,546,015,4
11IM Hrabusa MatejSVK23646,544,51,5
12FM Fus JakubPOL23856,544,5-1,2
13FM Törngren GustavSWE22456,543,026,0
14IM Blahynka MartinCZE23916,542,0-8,8
15FM Matras OndrejCZE22306,538,08,8
TB = Buchholz cut

[LIVE]

[RESULTAT: A Open]

[RESULTAT: B Open]

  • Svenske spelare, A Open:
    CM Ludvig Carlsson (2355), Västerås SK
    FM Gustav Törngren (2245), Örgryte SK
  • Svenska spelare, B Open:
    Peter Karlsson (1765)
    Henrik Karlsson (1636)