Laddar Evenemang

« Alla Evenemang

  • Detta evenemang har redan ägt rum.

Nordiska mästerskapet, ungdomar

september 10 september 12

[LIVE] [RESULTAT] [MER INFO]

  • Återstående ronder:
  • Söndag 12 sep. 11.00: Rond 5. 17.00: Rond 6.

Ställningen efter fyra ronder:

Klass A (18–20 år)

PlSpelareLandR1R2R3R4R5Po
1Vestby-Ellingsen MadsNOR5b12w½9b14w13b3,5
2Stefansson Vignir VatnarISL6w11b½5w13b½4w3,0
3Pantzar MiltonSWE7b19w14b½2w½1w3,0
4Heimisson Hilmir FreyrISL10b18w13w½1b02b2,5
5Skaale JanusFAI1w012b12b010w16w2,0
6Easwaralingam AdeshDEN2b010w17b½8w½5b2,0
7Petersson Baldur TeodorSWE3w011b16w½9b½8b2,0
8Lund GunnarNOR11w½4b012w16b½7w2,0
9Kistrup NicolaiDEN12w13b01w07w½11b1,5
10Jarviniemi OlliFIN4w06b011w15b012b1,0
11Morkore RogviFAI8b½7w010b012w½9w1,0
12Torvinen EetuFIN9b05w08b011b½10w0,5

Klass B (16–17 år):

PlSpelareLandR1R2R3R4R5Po
1Törngren GustavSWE6w12b15w14b13w4,0
2Meskenas PauliusDEN3b11w04b16w17b3,0
3Nielsen Jon I HorniFAI2w09b17w15b11b3,0
4Vainikka ToniFIN9w17b12w01w06b2,0
5Muntean VictorSWE10b18w11b03w09b2,0
Jonsson Kristjan DagurISL1b010w18b12b04w2,0
7Liu CasperDEN8b14w03b010w12w2,0
8Sinitsyn AntonFIN7w05b06w09b110w1,0
9Thorisson BenediktISL4b03w010b½8w05w0,5
Jacobsen MarkusFAI5w06b09w½7b08b0,5

Klass C (14–15 år):

PlSpelareLandR1R2R3R4R5Po
1Söderström AdrianSWE5b17w14b13w12b4,0
2Briem BenediktISL12b13w½7b16w11w3,5
3Tasa JoelFIN11w12b½8w11b04b2,5
4Apol Luitjen AkselssonFAI9w18b½1w010b13w2,5
5Gudmundsson Gunnar ErikISL1w010b½9w½8b16b2,0
6Iskos LukasDEN8w09b111w12b05w2,0
7Ihlen SivertNOR10w11b02w011b½9w1,5
8Petersen EliasFAI6b14w½3b05w012b1,5
9Burgaard Kristian GadeDEN4b06w05b½12w17b1,5
10Polkki EinoFIN7b05w½12b14w011w1,5
11Dale Gunnar BrandshaugNOR3b012w16b07w½10b1,5
12Grahn VidarSWE2w011b010w09b08w0,0

Klass D (12–13 år):

PlSpelareLandR1R2R3R4R5Po
1Salonen AkuFIN3b½8w14b½7b12w3,0
2Sakic MatijaSWE12w17b½5w16b½1b3,0
3Medhus Vitus BondoDEN1w½6b17w½4b½5w2,5
4Strand Vetle BjorgeNOR9w15b½1w½3w½6b2,5
5Brattgjerd Isak VinhNOR8b14w½2b010w13b2,5
6Religa MarekSWE11b13w010b12w½4w2,5
7Hald Falkesgaard JeppeDEN10b12w½3b½1w09b2,0
8Heidarsson Mikael BjarkiISL5w01b09w111b112b2,0
9Moller TomasISL4b011w18b012w17w2,0
10Valpas JamiFIN7w012b16w05b011w1,0
11Samuelsen BrestirFAI6w09b012w½8w010b0,5
12Magnussen Petur G.FAI2b010w011b½9b08w0,5

Klass E (11 år och yngre)

PlNameLandR1R2R3R4R5Po
1Haug HavardNOR6b15w½7b14w12b3,5
2Asikainen EeliFIN8b17w14b½6w11w3,5
3Sandmann Villads MajvangDEN11b14w05b18w17b3,0
4Jaakkola NiklasFIN9w13b12w½1b05w2,5
5Myagmarsuren EvsuldNOR10w11b½3w09b14b2,5
6Morell OscarSWE1w010b19w12b08w2,0
7Cong GuanboSWE12w12b01w011b13w2,0
8Omarsson JosefISL2w012b110w13b06b2,0
9Briem Gudrun FanneyISL4b011w16b05w012b1,0
10Derlich Sarah SimaDEN5b06w08b012w111w1,0
11Jamil Emil JacobsenFAI3w09b012w17w010b1,0
12Wiberg Lukas PallFAI7b08w011b010b09w0,0