Svenskt Grand Prix 2015/16, specialgrupper

 

Svenskt Grand Prix 2015/16
Totalt
Ratinggrupper
Specialgrupper

Lilla Grand Prix
Totalt
Ratinggrupper

Rating är i första hand Elo 1/8 och om detta saknas LASK 1/5. Elo och LASK anges med E respektive L.

DAMER         TOT 1 2 3 4 5 6 7
1 Pia Cramling SK Team Viking E 2512
2 Louise Segerfelt SS Manhem E 1885
Jessica Bengtsson SS Manhem E 2065
4 Maria Berg Schack 78, Uppsala E 1736 3 3
Anna Cramling Täby SK E 1807 3 3
6 Cajsa Lindberg Kalmar SK E 1807
VETERANER       TOT 1 2 3 4 5 6 7
1 Lars Karlsson SK Rockaden, Sthlm E 2426
2 Lennart Friberg Skara SS E 2037 5 5
3 Björn Gillefalk Västerås SK E 2093
Hans Friberg Skara SS E 2192
Conny Holst Limhamns SK E 2201
6 Jan Andersson Ervalla SS E 1813 4 4
Ulf Persson Lunds ASK E 1819 4 4
Sten Sjödahl Oves SK E 1918 4 4
Lars Blomström Örebro SS E 2155 4 4
10 Peter Kruuse Västerås SK E 1881
Mats Borg Södertälje SS E 1927
Per-Olov Larsson Östersunds SS E 1987
Ulf Norevall Upsala ASS E 1901
Gunnar Finnlaugsson Lunds ASK E 2039
Sten Bernhardsson Rödeby SK E 2003
16 Bozur Gajic Oskarshamns SS E 1677 3 3
Viljo Koski Lidköpings SS E 1931 3 3
18 Hans Dahlqvist Rödeby SK E 1751
19 Bengt Frånberg Hässleholms SK L 1624 2 2
Christer Landgren Ystads SS E 1640 2 2
Istvan Orci Motala SS E 1567 2 2
Ronald Hansson Malmö SS E 1993 2 2
JUNIORER         TOT 1 2 3 4 5 6 7
1 Axel Berglind SK Rockaden, Sthlm E 2051
2 Jung Min Seo SS 4 Springare E 1742 5 5
Milton Pantzar Täby SK E 2115 5 5
4 Martin Jogstad Eslövs SK E 2069
Joakim Mörling Limhamns SK E 2118
6 Havras Khalat Hässleholms SK L 1779 4 4
Aditya Subramanian Lunds ASK E 1935 4 4
David Bit-Narva SK Rockaden, Sthlm E 2050 4 4
Felix Tuomainen SK Rockaden, Sthlm E 2034 4 4
10 Louise Segerfelt SS Manhem E 1885
Jessica Bengtsson SS Manhem E 2065
Andy Fang Hässelby SK E 1720
Hampus Sörensen SK Rockaden, Sthlm E 1899
Klemens Ng Örgryte SK E 1909
Baldur Teodor Petersson Täby SK E 2033
16 Anna Cramling Täby SK E 1807 3 3
Erland Jäppinen Uppsala SSS E 1685 3 3
Karl Ekberg Limhamns SK E 1646 3 3
Love Troberg Eskola Örgryte SK E 1699 3 3
Justus Rudolph Lunds ASK E 1748 3 3
21 Gustav Törngren Örgryte SK E 1667
Vitus Buchert Uppsala SSS E 1588
23 Alexander Pietarinen Västerås SK L 1473 2 2
Johan Hallbeck En Passant, Svedala E 1668 2 2
25 Carlos Thörnberg Limhamns SK L 1620
Ludvig Carlsson Västerås SK E 1581
27 Philip Rosell Wasa SK E 1568 ½ ½
KADETTER         TOT 1 2 3 4 5 6 7
1 Axel Berglind SK Rockaden, Sthlm E 2051
2 Jung Min Seo SS 4 Springare E 1742 5 5
Milton Pantzar Täby SK E 2115 5 5
4 Martin Jogstad Eslövs SK E 2069
Joakim Mörling Limhamns SK E 2118
6 David Bit-Narva SK Rockaden, Sthlm E 2050 4 4
7 Andy Fang Hässelby SK E 1720
Hampus Sörensen SK Rockaden, Sthlm E 1899
Klemens Ng Örgryte SK E 1909
Baldur Teodor Petersson Täby SK E 2033
11 Anna Cramling Täby SK E 1807 3 3
Erland Jäppinen Uppsala SSS E 1685 3 3
Karl Ekberg Limhamns SK E 1646 3 3
Love Troberg Eskola Örgryte SK E 1699 3 3
Justus Rudolph Lunds ASK E 1748 3 3
16 Gustav Törngren Örgryte SK E 1667
Vitus Buchert Uppsala SSS E 1588
18 Alexander Pietarinen Västerås SK L 1473 2 2
19 Carlos Thörnberg Limhamns SK L 1620
Ludvig Carlsson Västerås SK E 1581
21 Philip Rosell Wasa SK E 1568 ½ ½
MINIORER         TOT 1 2 3 4 5 6 7
1 Jung Min Seo SS 4 Springare E 1742 5 5
2 Hampus Sörensen SK Rockaden, Sthlm E 1899
3 Anna Cramling Täby SK E 1807 3 3
4 Gustav Törngren Örgryte SK E 1667
5 Alexander Pietarinen Västerås SK L 1473 2 2
6 Ludvig Carlsson Västerås SK E 1581
7 Philip Rosell Wasa SK E 1568 ½ ½