Bilder från NM 2017

 

Alla bilder är tagna av Lars OA Hedlund.

431_Alf_Isaxson_gör_första_draget_åt_Nils_Grandelius.jpg
431_Alf_Isaxson_och_Thomas_Fors.jpg
431_Anders_Wengholm.jpg
431_Baldur_Teodor_Petersson.jpg
431_Bengt_Wihlborn.jpg
431_Björn_Knöppel.jpg
431_CM_Carl-Fredrik_Johansson.jpg
431_Eril_Alquist.jpg
431_FM_Askell_O_Karasson.jpg
431_FM_Felix_Tuomainen.jpg
431_FM_Kaan_Kucuksari.jpg
431_FM_Martin_lokander.jpg
431_FM_Milton_Pantzar.jpg
431_FM_Rolf_Lekander.jpg
431_FM_Theodor_Kenneskog.jpg
431_FM_Toivo_Keinänen.jpg
431_GM_allan_Stig_Rasmussen.jpg
431_GM_Allan_Stig_Rasmussen-2.jpg
431_GM_Axel_Smith.jpg
431_GM_Erik_Blomqvist.jpg
431_GM_Helgi_Dam_Ziska.jpg
431_GM_Johann_Hjartarson.jpg
431_GM_Nils_Grandelius.jpg
431_GM_Stellan_Brynell.jpg
431_GM_Thomas_Ernst.jpg
431_Henrik_Malm_Lindberg.jpg
431_Här_spelas_NM.jpg
431_IM_Gudmunder_Kjartansson.jpg
431_IM_Jonathan_Westerberg.jpg
431_IM_linus_Johansson.jpg
431_IM_Mads_Hansen.jpg
431_IM_Philip_Lindgren.jpg
431_Invigning_av_NM.jpg
431_Isak_Storme.jpg
431_Joel_Sjöstrnad.jpg
431_Josef_Ask.jpg
431_Kim_Nygren.jpg
431_Kjell_Stolpe.jpg
431_Kurt_Ekelund.jpg
431_Lars_Grahn.jpg
431_Leif_Gunnarsson.jpg
431_Leif_Isaksson.jpg
431_Lennart_B_Johansson.jpg
431_Ludvig_Carlsson.jpg
431_Mattias_Nilsson.jpg
431_Max_Wahlund.jpg
431_Per_Lindvall.jpg
431_Per_Vernersson.jpg
431_Per-Olov_Sandgren.jpg
431_Pia_Fransson.jpg
431_Reine_Heikkila.jpg
431_Robert_Johansson.jpg
431_Sture_Olsson.jpg
431_Thomas_FRanzen.jpg
431_Tomas_Fors.jpg
431_Vitus_Buchert.jpg
431_Åke_Westin.jpg
432_Alfons_Emmoth.jpg
432_Anders_Pettersson.jpg
432_Apichai_Sukhayanudit.jpg
432_Bengt_Svensson.jpg
432_Björn_Johansson.jpg
432_Björn_Ottoson.jpg
432_Christer_Olesen.jpg
432_Christopher_Krantz.jpg
432_Christopher_Krantz-2.jpg
432_Conny_Holst.jpg
432_Erik_Alquist.jpg
432_Erik_Thörnblad.jpg
432_Erik_Thörnblad-2.jpg
432_FM_Drazen_Dragecevic.jpg
432_FM_Drazen_Dragicevic.jpg
432_FM_Kaan_Kucuksari.jpg
432_FM_Rogvi_Egilstoft_Nielsen.jpg
432_FM_Tobias_Valentin_Rostgaard.jpg
432_Från_rond3.jpg
432_Från_rond3-2.jpg
432_GM_Gudmunder_Kjartansson.jpg
432_GM_Helgi_Dam_Ziska.jpg
432_GM_Nils_Grandelius.jpg
432_Gutavz_Krantz.jpg
432_Hani_Islambouli.jpg
432_Henrik_Mortensen.jpg
432_Håkan_Knutsson.jpg
432_IM_Jesper_Sondergaard_Thybo.jpg
432_Istvan_Orci.jpg
432_Jan-Olov_Lind.jpg
432_Johan_Nebrin.jpg
432_Juan_Pablo_Fernandez.jpg
432_Jung_Min_Seo.jpg
432_Kjell_Erik_Pettersson.jpg
432_Leo_Crevatin.jpg
432_Magnus_Olsson.jpg
432_Mattis_Olofsson_Dolk.jpg
432_Max_Wahlund.jpg
432_Mikael_Helin.jpg
432_Nedzad_Neretljak.jpg
432_Niels_Lauritsen.jpg
432_NM_65plus.jpg
432_NM_65plus_50plus.jpg
432_Per_Eriksson.jpg
432_Per_Green.jpg
432_Peter_Halvarsson.jpg
432_Rasmus_Thogersen.jpg
432_rond3_veteraner.jpg
432_Ronny_Kirppo.jpg
432_Stefan_Schneider.jpg
432_Svante_Norlander.jpg
432_Svein_Rishovd.jpg
432_Thomas_Johansson.jpg
432_Tom_Rydström.jpg
432_Ulf_Karlsson.jpg
432_Ulf_Lundgren.jpg
432_Ulf_Norevall.jpg
432_Weine_Nilsson.jpg
432_Viljo_Koski.jpg
432GM_GM_Erik_Blomqvist.jpg
433_Anna_Cramling.jpg
433_Baldur_Teodor_Petersson.jpg
433_Björn_Knöppel.jpg
433_Cajsa_Lindberg.jpg
433_Conny_Holst.jpg
433_Ebba_Geisler_Kågström.jpg
433_Efter_partiet.jpg
433_Efter_partiet-2.jpg
433_Efter_partiet-3.jpg
433_efter_partiet-4.jpg
433_Efter_partiet-5.jpg
433_Efter_partiet-6.jpg
433_Ellen_Fredericia_Nilsson.jpg
433_Erik_Andersson.jpg
433_FM_Askell_O_Karason.jpg
433_FM_Theodor_Kenneskog.jpg
433_FM_Toivo_Keinänen.jpg
433_FM_Tom_Rydström.jpg
433_Gabriella_Geilser_Kågström.jpg
433_GM_Allan_Stig_Rasmussen.jpg
433_GM_Axel_Smith.jpg
433_GM_Erik_Blomqvist.jpg
433_GM_Helgi_Dam_Ziska.jpg
433_GM_Nils_Grandelius.jpg
433_GM_Thomas_Ernst.jpg
433_Hans_Rånby.jpg
433_Henrik_Malm_Lindberg.jpg
433_IM_Gudmundur_Kjartansson.jpg
433_IM_Jesper_Sondergaard_Thybo.jpg
433_Joel_Sjöstrand.jpg
433_Lars_Grahn.jpg
433_Leif_Isaksson.jpg
433_Linn_Olsson.jpg
433_Majed_Fakhr_Eldin.jpg
433_Mattis_Olofsson-Dolk.jpg
433_Mikael_Aroven.jpg
433_Mikael_Olsson.jpg
433_Milton_Pantzar.jpg
433_Ofelia_Eriksson.jpg
433_Pia_Fransson.jpg
433_Rond_3.jpg
433_Rond_4.jpg
433_rond_4-2.jpg
433_rond_4-3.jpg
433_rond_4-4.jpg
433_Stefan_Schneider.jpg
433_Teckenspråk.jpg
433_Thomas_Franzen.jpg
433_Ulrika_Geilser_Kågström.jpg
433_WCM_Ellen_Kakulidis.jpg
433_WFM_Emilia_Horn.jpg
433_WFM_Louise_Frederica.jpg
433_WFM_Susanna_Berg_Laachiri.jpg
433_WGM_Lenka_Ptacnikova.jpg
433_WIM_Christine__Rose_Mariano_Wågman.jpg
433_WIM_Viktoria_Johansson.jpg
434_Alfons_Emmoth.jpg
434_Anders_Pettersson.jpg
434_Apichai_Sukhayanudit.jpg
434_Bengt_Wihlborn.jpg
434_Björn_Johansson-Leif_Isaksson.jpg
434_Cajsa_Lindberg.jpg
434_Carl-Fredrik_Johansson.jpg
434_Christer_Oleson.jpg
434_Christopher_Krantz.jpg
434_Ebba_Geisler_Kågström.jpg
434_Einar_Lauritzen.jpg
434_Ellen_Fredericia_Nilssen.jpg
434_FM_Drazen_Dragicevic.jpg
434_FM_Felix_Tuomainen.jpg
434_FM_Martin_Lokander.jpg
434_GM_Allan_Stig_Rasmussen.jpg
434_GM_Axel_Smith.jpg
434_GM_Eric_Blomqvist_och_IM_Linus_Johansson.jpg
434_GM_Erik_Blomqvist.jpg
434_GM_Helgi_Dam_Ziska.jpg
434_GM_Johann_Hjartarson.jpg
434_GM_Nils_Grandelius.jpg
434_GM_Nils_Grandelius-GM_Johann_Hjartarson.jpg
434_GM_Stellan_Brynell.jpg
434_Gusztav_Lang.jpg
434_Hani_Islambouli.jpg
434_IM_Jesper_Sondergaard_Thybo.jpg
434_IM_Jonathan_Westerberg.jpg
434_IM_Linus_Johansson.jpg
434_Josef_Ask.jpg
434_Jung_Min_Seo.jpg
434_Kai_Ortoft.jpg
434_Kjell-Erik_Pettersson.jpg
434_Kurt_Ekelund.jpg
434_Lennart_Gunnarsson_och_Lennart_B_Johansson.jpg
434_Leo_Crevatin.jpg
434_Linn_Olsson.jpg
434_Magnus_Olsson.jpg
434_Mattis_Olofsson_Dolk.jpg
434_Max_Wahlund.jpg
434_Mikael_Aroven.jpg
434_Milton_Pantzar.jpg
434_Nedzad_Neretljak.jpg
434_Niels_Lauritsen.jpg
434_NM_damer_rond_2.jpg
434_NM_damer_rond_2-2.jpg
434_Rolf_Lekander.jpg
434_rond_5.jpg
434_rond_5-2.jpg
434_rond_5-3.jpg
434_Svein_Rishovd.jpg
434_Thomas_Ernst.jpg
434_Ulf_Karlsson.jpg
434_Ulf_Lundgren.jpg
434_Ulrika_Geisler_Kågström.jpg
434_WCM_Ellen_Kakulidis.jpg
434_WFM_Louise_Fredericia.jpg
434_WFM_Susanna_Berg_Laachiri.jpg
434_Vitus_Buchert.jpg
434_Åke_Westin.jpg
435_Anders_Wengholm.jpg
435_Anna_Cramling.jpg
435_Baldur_Teodor_Petersson.jpg
435_Björn_Knöppel_Robert_Johansson.jpg
435_Carl-Fredrik_Johansson.jpg
435_Conny_Holst.jpg
435_Efteranalyser.jpg
435_EllenFredericia_Nilssen.jpg
435_Flemming_Skjoldager.jpg
435_FMAskell_O_Karason.jpg
435_GM_Axel_Smith.jpg
435_GM_Erik_Blomqvist_1a_i_NM_blixten-2017.jpg
435_GM_Erik_Blomqvist_gratuleras_till_segern_i_NM_blixten.jpg
435_GM_Nils_Grandelius.jpg
435_GM_Pia_Cramling_NM_bllixten.jpg
435_Henrik_Mortensen.jpg
435_Ingemar_Johansson.jpg
435_Kai_Ortoft.jpg
435_Kim_Nygren.jpg
435_Lennart_Gunnarsson-Einar_Lauritzen_NM_bliten.jpg
435_Leo_Creatin_Hedström.jpg
435_Linn_Olsson.jpg
435_Marcus_Johnsson_Ronald_Heidenfors_Martin_Göransson_NM_blixt.jpg
435_Mattias_Nilsson_NM_blixten.jpg
435_Mikael_Aroven_NM_blixten.jpg
435_Milton_Pantzar_NM_blixten.jpg
435_NM_blixten.jpg
435_Per_Vernersson.jpg
435_Pristagarna_i_NM-blixten-2.jpg
435_Reine_Heikkila_Sverrir_Thor_NM_blixten.jpg
435_Rond_6.jpg
435_rond_6-2.jpg
435_Rond_7.jpg
435_rond_7-2.jpg
435_rond_7-3.jpg
435_rond_7-4.jpg
435_Rondstart.jpg
435_Stefan_Schneider.jpg
435_Sture_Olsson.jpg
435_Susanna_Berg_Laachiri_Pia_Fransson_och_Gabriella_Geisler_Kågström.jpg
435_Sverrir_Thor-Reine_Heikkila_NM_blixten.jpg
435_Thomas_Franzen.jpg
435_Thomas_Johansson.jpg
435_Toppborden_i_rond7.jpg
435_WCM_Ellen_Kaukulidis.jpg
435_WFM_Emilia_Horn.jpg
435_WFM_Louise_Fredericia.jpg
435_WIM_Christine_Rose_Mariano_Wågman.jpg
435_Övervakade_av_huvuddomaren.jpg
453_Anna_Cramling_och_GM_Pia_Cramling_NM_blixten.jpg
436_Alfons_Emmoth.jpg
436_Bengt_Svensson.jpg
436_Bengt_Wihlborn.jpg
436_Chrisrter_Knutsson_Välkän_Växjöprofil.jpg
436_Christer_Olesen.jpg
436_Efteranalyser.jpg
436_FM_Kaan_Kucuksari.jpg
436_FM_Martin_Lokander.jpg
436_FM_Tobia_Valentin_Rostgaard.jpg
436_FM_Toivo_Keinänen.jpg
436_FM_Tom_Rydström.jpg
436_FMDrazen_Dragicevic.jpg
436_GM_PIa_Cramling_och_GM_Ulf_Andersson.jpg
436_GM_Thomas_Ernst.jpg
436_Hans_Rånby.jpg
436_Henrik_Malm_Lindberg.jpg
436_IM_Gumunder_Kjartansson.jpg
436_IM_Jesper_Sondergaard_Thybo.jpg
436_IM_Linus_Johansson-GM_Nils_Grandelius.jpg
436_IM_Philip_Lindgre.jpg
436_Jan-Olov_Lind.jpg
436_Jung_Min_Seo.jpg
436_Kim_Nygren.jpg
436_Kjeld_Ehlers.jpg
436_Kurt_Ekelund.jpg
436_Mattias_Nilsson.jpg
436_Max_Wahlund.jpg
436_Mikael_Aroven.jpg
436_Mikael_Helin-Christopher_Krantz.jpg
436_Nedzad_Neretljak.jpg
436_Ofelia_Eriksson.jpg
436_Per_Eriksson.jpg
436_Per_Green.jpg
436_Per-Olov_Sandgren-Erik_Andersson.jpg
436_Pia_Cramlind_Anna_Cramling_Ulf_Andersson_Emilia_Horn.jpg
436_Pia_Fransson.jpg
436_Rolf_Lekander.jpg
436_rond_8.jpg
436_rond_8-2.jpg
436_rond_8-3.jpg
436_Stefan_Schneider.jpg
436_Toppborden_rond_8.jpg
436_Uppkopplade.jpg
436_Uppvärmning_för_rond_8.jpg
436_WCM_Ellen_Kakulidis.jpg
436_Weine_Nilsson.jpg
436_WFM_Emilia_Horn_GM_Ulf_Andersson_Joel_Sjöstrand.jpg
436_WGM_Lenka_Ptacnikova.jpg
436_Viljo_Koski.jpg
436_Åke_Westin.jpg
436_FM_Rolf_Lekander_och_Weine_Nilsson_2a_och_1a_i_65plus.jpg
436_Thomas_Johansson-Henrik_Malm_Lindberg.jpg
436_Per_Vernersson-Mattis_Olofsson_Dolk.jpg
436_rond_9.jpg
436_FM_Theodor_Kenneskog-Isak_Storme.jpg
436_Lars_Grahn_och_Åke_Westin.jpg
436_GM_Nils_Grandelius_2a.jpg
436_WGM_Lenka_Ptacnikova-Anna_Cramling.jpg
436_Priserna.jpg
436_rond_9-2.jpg
436_Kurt_Ekelund_3a_65plus-Ulf_Norevall.jpg
436_Ofelia_Eriksson (2).jpg
436_IM_Linus_Johansson-Stefan_Schneider.jpg
436_Conny_Holst-Magnus_Olsson.jpg
436_GM_Johann_Hjartarsson_Nordisk_mästare.jpg
436_Einar_Lauritzen_1a_i_50plus.jpg
436_IM_Jonathan_Westerberg_3a.jpg
436_NM_65plus_2017.jpg
436_NM_50plus_2017.jpg
436_NM_damer_2017.jpg
436_Cajsa_Lindberg-WIM_Viktoria_Johansson.jpg
436_Efterspel.jpg
436_Ellen_Fredericia_Nilssen.jpg
436_Erik_Thörnblad-Mikael_Helin.jpg
436_FM_Askell_O_Karason.jpg
436_G_Thomas_Ernst.jpg
436_GM_Helgi_Dam_Ziska-GM_Allan_Stig_Rasmusson.jpg
436_Gusztav_Lang-Per-Olov_Sandgren_och_Mikael_Aroven.jpg
436_Håkan_Knutsson.jpg
436_IM_Jesper_Sondergaard_Thybo.jpg
436_IM_Linus_Johansson.jpg
436_Johan_Nebrin.jpg
436_Milton_Pantzar.jpg
436_rond9.jpg
436_Tack_för_denna_gång.jpg
436_Ulf_Karlsson.jpg
436_WGM_LenkaPtacnikova.jpg
436-NM_50_och_60-plus_rond9.jpg
436-NM_damer_rond9.jpg
437_GM_Johann_Hjartarson.jpg